Listwa - pasek

środa, 19 maja 2021

Rajd Portugalii 2021: Kolejna runda Mistrzostw Świata z udziałem Polaków

W najbliższy weekend odbędzie się Rajd Portugalii - czwarta runda rywalizacji o tytuł Rajdowego Mistrza Świata. Na liście startowej widnieje 79 załóg, a wśród nich Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy powalczą o jak najlepszą lokatę w klasie WRC3. 

Na starcie zobaczymy 10 aut klasy WRC. Toyota wystawi cztery samochody, w których pojadą Sebastien Ogier, Elfyn Evans, Kalle Rovanpera i Takamoto Katsuta. Thierry Neuville, Ott Tanak, Dani Sordo i Pierre-Louis Loubet wsiądą do Hyundai'a i20 Coupe WRC, natomiast Adrien Fourmaux i Gus Greensmith wystartują Fordem Fiestą WRC. Obecnym liderem w "generalce" jest Sebastien Ogier, który po trzech rundach ma na swoim koncie 61 punktów. Na drugim miejscu, ze stratą 8 punktów, plasuje się Thierry Neuville. Pierwszą trójkę zamyka Elfyn Evans, tracąc jedynie dwa punkty do Belga. W klasyfikacji zespołów przoduje ekipa Toyoty. 

W WRC2 wystartuje 11 załóg, m.in. Lappi/Ferm, Suninen/Markkula, Griazin/Aleksandrow, Prokop/Chytka. Niestety zabraknie aktualnych liderów tej klasyfikacji - Andreasa Mikkelsena i Ola Floene. Norweski kierowca otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19. 

W WRC3 zobaczymy Kajetana Kajetanowicza i Maćka Szczepaniaka, którzy fantastycznym wynikiem w Rajdzie Chorwacji rozbudzili apetyty kibiców na kolejne świetne rezultaty. Ich głównymi rywalami będą Yohan Rossel i Nicolas Ciamin, którzy aktualnie zajmują dwa pierwsze miejsca klasyfikacji WRC3. Nie zabraknie również Egona Kaura, który traci do Polaka zaledwie 5 punktów.


Rajd Portugalii będzie drugą rundą rywalizacji Mistrzostw Europy Juniorów. Na starcie pojawią się wszystkie załogi, które brały udział w Rajdzie Chorwacji. 

Harmonogram rajdu obejmuje 20 odcinków specjalnych o łącznej długości 337,51 km. W czwartek rano odbędzie się shakedown (od 9:01), z którego relację będziecie mogli obejrzeć tutaj. Właściwa rywalizacja rozpocznie się w piątek od odcinka Lousa (12,35 km). Następnie na kierowców czekać będzie jeszcze 7 prób sportowych. 

Na sobotę zaplanowano kolejne 7 odcinków specjalnych. Ostatniego dnia rajdu kierowcy zmierzą się na pięciu oesach, z których ostatni stanowić będzie dodatkowo punktowany Power Stage. Decydujący odcinek rozpocznie się o godzinie 12:18 czasu lokalnego. 

fot. Jaanus Ree/redbullcontentpool

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz