Listwa - pasek

niedziela, 23 maja 2021

Rajd Portugalii 2021: Evans i Martin zwycięzcami

Elfyn Evans i Scott Martin wygrali czwartą rundę sezonu 2021 Rajdowych Mistrzostw Świata - Rajd Portugalii. Drugie miejsce zajął duet Sordo/Rozada (+28,3 sek.), a podium skompletowali Ogier i Ingrassia (+1:23,6 min.). Francuska załoga dzięki temu wynikowi utrzymała pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu.

ZOBACZ TEŻ: Rajd Portugalii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali drugi z rzędu rajd w sezonie

Czwarty wynik uzyskali Takamoto Katsuta i Daniel Barritt (+2:28,4 min.). Dla Japończyka jest to najlepszy wynik w karierze. Kolejne dwie pozycje uzyskały załogi M-Sportu: Greensmith/Patterson (+4:52,7 min.) oraz Fourmaux/Jamoul (+5:03,4 min.). Siódme miejsce zajął najlepszy duet klasy WRC2 - Esapekka Lappi i Janne Ferm (+9:37,2 min.). Dziesiątkę skompletowały kolejne załogi wspomnianej kategorii: Suninen/Markkula (+11:20.0 min.), Ostberg/Eriksen (+12:01,5 min.) oraz Gryazin/Aleksandrov (+12:35,8 min.). Na wynik rosyjskiej załogi wpłynęła kara czasowa (1:20 min.) za spóźnienie na punkt kontroli czasu przed OS12. Był to skutek naprawy turbosprężarki po pierwszej sobotniej pętli.

Dodatkowe punkty na Power Stage'u zdobyli: Tanak/Jarveoja, Neuville/Wydaeghe (+1,6 sek.), Ogier/Ingrassia (+5,4 sek.), Rovanpera/Halttunen (+6,9 sek.) oraz Evans/Martin (+10,6 sek.).

Dla kilku załóg walczących o mistrzowski tytuł Rajd Portugalii nie należał do najłatwiejszych. Przez błędy swoich zawodników dla ekipy Hyundai'a punkty zdobyli jedynie Sordo i Rozada. Thierry Neuville pierwszego dnia rywalizacji rolował na OS7, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. 

W sobotę, po OS11, Belgowie zdecydowali o wycofaniu się z rywalizacji przez problemy z autem. Ott Tanak na OS14 urwał zawieszenie, co kosztowało go spadek z pozycji lidera imprezy. Na tym samym oesie wycofał się Kalle Rovanpera po awarii jego Toyoty Yaris WRC. Jadący jako załoga prywatna Loubet i Haut-Labourdette wycofali się z rywalizacji po wypadnięciu z trasy OS2.

W klasyfikacji generalnej na czele pozostali bez zmian Ogier i Ingrassia mając na koncie 79 punktów. Jedynie 2 "oczka" mniej mają Evans i Martin. Trzecie miejsce zajmują Neuville i Wydaeghe (57 pkt.).

W klasyfikacji zespołów pewnie lideruje Toyota Gazoo Racing WRT z 183 punktami. Hyundai, jak dotąd wywalczył, 146 punktów, a M-Sport 64 punkty.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz