Listwa - pasek

poniedziałek, 30 września 2019

Rajd Cypru 2019: Al-Attiyah najlepszy, Lukyanuk z problemami

Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel zwyciężyli w tegorocznym Rajdzie Cypru. Na drugiej pozycji uplasowali się Chris Ingram i Ross Whittock (+3:50.9 min). Trzecie miejsce zajęli Mikko Hirvonen i Jarno Ottman (+4:34.0 min). Jedyny polski zespół - Łukasz Habaj i Daniel Dymurski - znaleźli się tuż za podium, tracąc do lidera rajdu 5:43.4 min.

Rajd Walii 2019: Kajetanowicz i Szczepaniak wybrali rajdówkę

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak trzeciego października wystartują w Rajdzie Walii. Do tej pory nie ujawniali jakim samochodem pojadą. Kajetan finalnie zdecydował się na Volkswagena Polo GTI R5, w którym rozpoczął tegoroczny sezon w WRC 2.

sobota, 28 września 2019

Rajd Wisły 2019: 65. edycja imprezy dla Sroki i Woźniaka

Adam Sroka i Krystian Woźniak okazali się bezkonkurencyjni w 65. Rajdzie Wisły. Załoga jadąca Hondą Civic była najszybsza na sześciu z siedmiu odcinków specjalnych i po raz drugi w tym sezonie wygrała rundę mistrzostw Śląska. Za nimi uplasowali się Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski oraz Łukasz Godula i Daniel Nowak.

Rajd Cypru 2019: Al-Attiyah zmierza po szóste zwycięstwo

Po sobotnich zmaganiach na odcinkach Rajdu Cypru na czele stawki plasują się Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel z przewagą wynoszącą 25,4 sekundy nad aktualnymi wiceliderami cyklu ERC, czyli Alexey'em Lukyanukiem i Alexey'em Arnautovem. Gdyby katarski zawodnik utrzymał swoją pozycję, byłoby to dla niego szóste zwycięstwo w tym rajdzie. Trzecie miejsce zajmują zeszłoroczni zwycięzcy imprezy, czyli Simos Galatariotis i Antonis Ioannou (+2:11.1 min). Jedyna polska załoga, czyli duet Habaj/Dymurski, zajmuje piątą pozycję (+2:44.7 min).

piątek, 27 września 2019

Rajd Cypru 2019: Przedostatni etap walki o mistrzowski tytuł

W nadchodzący weekend zostanie rozegrany Rajd Cypru, będący przedostatnią rundą tegorocznych zmagań w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy. Polską załogą, jaka po raz ostatni stała na podium tej imprezy, był duet Kajetanowicz/Baran, który wygrał w 2015 roku w klasie ERC. Podczas tegorocznej edycji ponownie będziemy mogli zobaczyć polską flagę na podium, gdyż na liście startowej są obecni Łukasz Habaj i Daniel Dymurski, którzy aktualnie zajmują 3. miejsce w klasyfikacji generalnej ERC.

Rajd Dolnośląski 2019: Rekordowa trasa finałowej rundy mistrzostw Polski

Trasa o rekordowej długości czeka na załogi rywalizujące w ostatniej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2019. Organizatorzy z Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej zaplanowali w harmonogramie 53. Rajdu Dolnośląskiego – Hotel Zieleniec aż 19 odcinków specjalnych liczących ponad 216 kilometrów. Długość całej trasy, wraz z odcinkami dojazdowymi to ponad 800 kilometrów. Inauguracja rajdu w piątek, 4 października, w Dusznikach-Zdroju. Meta w niedzielę, 6 bm. również na Rynku tego znanego kurortu.

Rajd Walii 2019: Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wystartują w Rajdzie Walii

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w tym sezonie wzięli udział w pięciu rajdach w klasyfikacji WRC 2 Rajdowych Mistrzostw Świata. Kolejnym ich startem będzie debiutancki udział w Rajdzie Walii.