Listwa - pasek

sobota, 28 września 2019

Rajd Cypru 2019: Al-Attiyah zmierza po szóste zwycięstwo

Po sobotnich zmaganiach na odcinkach Rajdu Cypru na czele stawki plasują się Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel z przewagą wynoszącą 25,4 sekundy nad aktualnymi wiceliderami cyklu ERC, czyli Alexey'em Lukyanukiem i Alexey'em Arnautovem. Gdyby katarski zawodnik utrzymał swoją pozycję, byłoby to dla niego szóste zwycięstwo w tym rajdzie. Trzecie miejsce zajmują zeszłoroczni zwycięzcy imprezy, czyli Simos Galatariotis i Antonis Ioannou (+2:11.1 min). Jedyna polska załoga, czyli duet Habaj/Dymurski, zajmuje piątą pozycję (+2:44.7 min).

Czwarte miejsce w siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy po pierwszym dniu imprezy zajmują aktualni liderzy cyklu - Chris Ingram i Ross Whittock (+2:35.3 min). Łukasz Habaj i Daniel Dymurski tracą do wspomnianej dwójki jedynie 9,4 sekundy.

- Myślę, że jutro będzie ciekawa walka. Dobrze być na mecie dnia, mam już jakąś wiedzę o tym rajdzie - powiedział na mecie ostatniego sobotniego odcinka Łukasz Habaj.

Na szóstym miejscu uplasowali się Mikko Hirvonen i Jarno Ottman (+2:59.1 min), dla których jest to czwarty start w tym roku. Siódmą pozycję zajmują Albert von Thurn und Taxis oraz Bernhard Ettel
(+3:57.5 min). Dziesiątkę zamykają załogi, które mieszczą się w niewiele ponad 10 sekundach Al-Kuwari/Marshall (+4:33.3 min), Herczig/Ferencz (+4:39.8 min) oraz Fernández/Coronado Jiménez (+4:44.0 min).

Jutro na załogi będą czekać kolejne 3 odcinki specjalne, które zawodnicy pokonają dwukrotnie: Sigan Management Kapouras (20.17 km), Psaltis Eneos Kourdali (21.57 km) oraz Cablenet Asinou (11.07 km).

fot. fiaerc.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz