Listwa - pasek

piątek, 13 września 2019

Rajd Turcji 2019: Kajetanowicz najmocniejszy wśród aut R5. Na czele rajdu Lappi

Najpierw jazda wśród ostrych kamieni, a potem przeprawa przez błotnisty poligon - tak wyglądał pierwszy dzień Rajdu Turcji. Najlepiej z trudnymi warunkami poradzili sobie Esapekka Lappi i Janne Ferm. 17,7 sekundy za nimi są Ogier i Ingrassia, zaś najszybszą trójkę kompletują Neuville i Gilsoul (+18,4 sek). W klasie WRC2 liderują Kajetanowicz i Szczepaniak, którzy jako najszybszy duet jadący autem R5 wyprzedzają wszystkie załogi klasy WRC2 Pro.

Trud odcinków Rajdu Turcji pokonał nie tyle, co załogi, a opony założone w ich autach. Z uszkodzonymi kołami do mety dzisiejszych prób sportowych dojechali m.in. Kris Meeke, Ott Tanak, Jari-Matti Latvala, Dani Sordo i Kalle Rovanpera. Ostatni z wymienionych przebił oponę aż trzykrotnie - raz na OS2, gdzie dodatkowo rolował i 2 razy na OS3. Fin wycofał się z dalszej rywalizacji i wróci na trasy jutro.


Za najlepszą trójką plasuje się najlepsza załoga M-Sportu, czyli Suninen i Lehtinen (+44,4 sek). Dalej plasują się zawodnicy ze stratą do lidera wynoszącą ponad 1 minutę: Mikkelsen/Jaeger (+1:04,1 min), Sordo/del Barrio (+1:25,2 min), Meeke/Marshall (+1:32,1 min) Tanak/Jarveoja (+1:37,4 min) oraz Latvala/Anttila (+1:42,5 min). Najlepszą dziesiątkę kompletują Tidemand i Floene (+3:45,4 min), będący jednocześnie najwolniejszą załogą jadącą autem klasy WRC, jednak już na OS2 szwedzko-norweska załoga musiała zmienić koło.

Drugą dziesiątkę otwiera najszybsza załoga w klasie WRC2 oraz wśród aut R5, czyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. W swojej kategorii Polacy mają 3:04 minuty przewagi nad duetem Bulacia/Kretu oraz 4:32,5 min nad Andolfim i Inglesim. 


W WRC2 Pro liderują Kopecky i Dresler, którzy na OS5 przebili oponę, jednak dojechali na metę bez zatrzymywania się. Drugie miejsce w klasie zajmuje duet Greensmith/Edmondson (+2:01,0 min). Trzecią załogą tej kategorii są Rovanpera i Halttunen (+16:52,9 min), którzy przejechali dziś jedynie pierwszą pętlę.

Jutro na załogi czekają ponownie 2 próby i 3 pętle: Yeşilbelde (33.00 km), Datça (8.75 km) oraz Kızlan (13.30 km). Pierwszy odcinek wystartuje o godzinie 7:43.

fot. wrc.com, ewrc-results.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz