Listwa - pasek

sobota, 7 września 2019

Rajd Śląska 2019: Marczyk i Gospodarczyk mistrzami Polski

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zwyciężyli w Rajdzie Śląska - przedostatniej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czym zapewnili sobie tytuł najmłodszych w historii cyklu Mistrzów Polski jeszcze przed zakończeniem sezonu. Zawodnicy Skoda Polska Motorsport zdominowali rywalizację na Śląsku, wygrywając 8 z 12 odcinków specjalnych, w tym kończący zmagania Power Stage. To ich trzecie w tym sezonie zwycięstwo w rundzie RSMP.

Na drugim miejscu uplasowali się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5). Duet ten wygrał dwie poprzednie edycje Rajdu Śląska, tym razem stracił do zwycięzców 13,7 sekundy. Podium skompletowali Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski (Skoda Fabia R5), tracąc do liderów 44 sekundy.

Tuż za podium sklasyfikowali się Kacper Wróblewski i Jacek Spentany (Hyundai i20 R5, +1:05.8 min). Piąte miejsce zajęli bracia Łukasz i Tomasz Kotarba (Citroen C3 R5, +1:21.2 min). Na kolejnych trzech miejscach uplasowały się załogi jadące Hyundaiem i20 R5: Lubiak/Trela (1:31.5 min), Gabryś/Hundla (3:29.8 min) oraz Chwist/Heller (+3:36.9 min). Pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej zamykają załogi Zbroja/Wróbel (+3:58.3 min) oraz Babraj/Gerber (+4:16.5 min).

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.