Listwa - pasek

sobota, 21 września 2019

BBC: Kubica trzecim kierowcą Racing Point

Po ogłoszeniu decyzji przez Roberta Kubicę o zakończeniu współpracy z zespołem ROKiT Williams Racing pojawił się duży znak zapytania o przyszłość Polaka w Formule 1. Kibice przez długi czas wierzyli, że Krakowianin będzie jeździł w Haasie, choć prawdopodobieństwo na spełnienie się tego było niskie. Teraz pojawiła się opcja, aby Kubica został trzecim kierowcą Racing Point - tak informuje dziennikarz BBC, Andrew Benson.

ROKiT Williams Racing staje przed sporym wyzwaniem - na sezon 2020 Formuły 1 nie mają jednego kierowcy. Jest to duży problem dla angielskiego zespołu, ponieważ ciągle są w nim obecne problemy finansowe. Właśnie z tego powodu najprawdopodobniej nowym kolegą zespołowym George'a Russella zostanie Nicholas Latifi, za którym stoją duże pieniądze jego ojca - Michaela Latifiego. Kanadyjczyk aktualnie ściga się w Formule 2, gdzie już jest obecny czwarty sezon.

ZOBACZ TEŻ: Robert Kubica: "Czuję, że nadszedł czas, bym otworzył kolejny rozdział w swojej karierze"

Robert Kubica w sezonie 2018 był trzecim kierowcą Williamsa. Mówiło się wtedy o dobrych relacjach między Polakiem, Lancem Strollem, a jego ojcem. Co więcej, Lawrence Stroll głośno podkreślał, że jest pod wrażeniem Kubicy. Jak pisze Andrew Benson w swoim artykule, kanadyjski miliarder, który wykupił Racing Point w 2018 roku (wtedy Force India), podpisał umowę z Kubicą, jednak oficjalnie nie zostało to potwierdzone.

Biorąc pod uwagę ile ojciec kanadyjskiego kierowcy inwestuje w zespół Racing Point, może to być ciekawy kierunek. Dodatkowo, wyjaśnia to powód obecności przedstawiciela Racing Point w warszawskiej siedzibie Orlenu.

Źródło: bbc.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz