Listwa - pasek

poniedziałek, 24 lipca 2017

Rajd Finlandii 2017 - festiwal prędkości i dalekich lotów

Jari-Matti Latvala/Ayrat Mardeev, 2016
Oczy wszystkich fanów rajdowych emocji spoglądają na północ Europy, bowiem już 27 lipca startuje Rajd Finlandii. Będzie to w pewnym sensie domowy rajd dla kierowców Toyoty. Jari-Matti Latvala, Juho Hänninen i Esapekka Lappi na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przed swoimi kibicami. 

Emocji podczas tegorocznego Rajdu Finlandii na pewno nie zabraknie. Zapowiada się interesująca walka między walczącymi o pierwszą lokatę w klasyfikacji sezonu Sebastienem Ogierem i Thierrym Neuville'm. Dodatkowo ciekawi występ Estończyka Otta Tanaka, któremu pech odebrał możliwość walki o zwycięstwo podczas polskiej rundy zmagań.
Niestety, na tegorocznym Rajdzie Finlandii nie pojawi się żadna załoga reprezentująca polskie barwy. Hubert Ptaszek, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka, podjął decyzję o zawieszeniu swoich startów w klasie WRC2, chcąc poświęcić czas na trening. Łukasz Pieniążek i Jakub "Colin" Brzeziński podobnie postanowili przerwać swoje występy. 

Trasa tegorocznego Rajdu Finlandii powinna być w większości znana kierowcom startującym w poprzednich latach. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek o godzinie 19:00 od odcinka Harju (2,31 km), który będzie transmitowany na żywo poprzez platformę WRC+. W telewizji zmagania kierowców na tej próbie zobaczycie na nSport+, gdzie próba ta będzie retransmitowana o 21:05. W piątek na załogi będą czekać 2 długie pętle po 6 odcinków specjalnych. Większość z nich jest nowa, jedynie próba Halinen jest powtórką z zeszłorocznej edycji. Ostatni odcinek dnia, Harju, będzie ponownie transmitowany.
Sobotnie próby są takie same jak w Rajdzie Finlandii 2016, zmieniono jedynie ich kolejność. Kierowcy będą mieli do przejechania dwie próby po 4 odcinki specjalne, z czego najdłuższy, legendarna Ouninpohja, będzie liczył dokładnie 33 km. Transmisję z drugiego przejazdu tego odcinka będziecie mogli zobaczyć o 15:00 na WRC+ i o 19:15 na nSport+.
Ostatni dzień rywalizacji to dokładna kopia odcinków z zeszłorocznej edycji fińskiej imprezy. Na załogi będą czekać 4 odcinki specjalne. OS Oittila, który będzie ostatnią próbą sportową, kierowcy przejadą dwukrotnie - o 9:00 i 12:00 będzie on transmitowany (WRC+). Zwycięzcę rajdu poznamy po starcie Power Stage'a, czyli po 13:18.

Większość kierowców przeszła już testy na szutrowych fińskich trasach. Przedsmak tego, co nas czeka, możecie zobaczyć poniżej:Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz