Listwa - pasek

poniedziałek, 24 lipca 2017

Robert Kubica pojedzie najnowszym bolidem Formuły 1

Robert Kubica już 2 sierpnia pojedzie najnowszym bolidem Formuły 1! Test odbędzie się na torze Hungaroring, gdzie w najbliższy weekend kierowcy królowej motorsportu wezmą udział w Grand Prix Węgier. Plotki o testach Polaka krążyły w mediach już od jakiegoś czasu.


Informacje potwierdził dziś rano zespół Renault F1 Team. Robert Kubica weźmie udział w testach dla młodych kierowców. Pierwszego dnia za kierownicą Renault R.S.17 zobaczymy Roberta Kubicę, dla którego test ten będzie pierwszym sprawdzianem w bolidzie z 2017 roku. Natomiast drugiego dnia testów pojedzie Nichol Latifi, który od dwóch lat startuje w Formule 2 w zespole DAMS.

- Pierwsze dwa dni testów pozwoliły zarówno Robertowi, jak i nam, na gromadzenie dużej ilości informacji - powiedział Cyril Abiteul, dyrektor Renault F1 Team - Nadchodzące testy w R.S.17 na torze Hungaroring pozwolą wszystkim na uzyskanie dokładniejszych danych o bolidzie. Po tym teście będziemy starannie analizować zgromadzone informacje, aby ustalić, czy Robert Kubica będzie mógł wrócić do rywalizacji w nadchodzących latach.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz