Listwa - pasek

sobota, 1 lipca 2017

Rajd Polski 2017: Neuville ponownie liderem

Po dramatycznym 16. odcinku specjalnym Thierry Neuville z ekipy Hyundaia ponownie wrócił na miejsce lidera Rajdu Polski. Drugą pozycję utrzymał Ott Tanak (+3,1 sek), natomiast na trzecią pozycję, po wypadnięciu Jariego-Matti Latvali z rywalizacji, awansował Nowozelandczyk Hayden Paddon (+25,5 sek).


Na czwartym miejscu plasuje się Sebastien Ogier (+1:32,0 min). Francuz na porannej pętli uszkodził swoje auto i stracił na OS12 około 30 sekund. Film z błędu pierwszego kierowcy M-Sportu możecie zobaczyć TUTAJ.
Piąta lokata należy do Daniego Sordo. Hiszpan przez cały rajd jedzie równym tempem i nie popełnia błędów. Jedyną jego "przygodą" było przebicie opony na OS18, ale nie wpłynęło to znacznie na końcowy rezultat.
Szósty jest debiutant za kierownicą auta WRC, Teemu Suninen (+2:06,2 min). Fin podkreślał, że będzie chciał ostatniego dnia Rajdu Polski pojechać szybciej, o ile warunki na to pozwolą. Będzie to niezbędne by odeprzeć ataki Stephane'a Lefebvre'a (+2:20,3 min).
Na ósmym miejscu jest Mads Ostberg (+2:45,8 min), na dziewiątym - Elfyn Evans (+3:23,1 min), który po raz trzeci wygrał odcinek rozgrywany na Mikołajki Arenie. Ostatnią punktowaną pozycję zajmuje Andreas Mikkelsen (+3:34,6 min). O 3,4 sekundy gorszy od Norwega wynik ma Juho Hanninen, który jako jedyny z teamu Toyoty ma szansę na wywalczenie punktów dla zespołu, po odpadnięciu Jariego-Matti Latvali (awaria) i Esapekki Lappiego (Fin nie wrócił do rywalizacji po uszkodzeniu zawieszenia w piątek).

W WRC2 liderem jest bez zmian Christian Ole Veiby. Pontus Tidemand jest nadal drugi w klasie, jednakże ma 1:03,3 min straty do Norwega po przebiciu opony na OS17. Trzeci, ze stratą wynoszącą 3:40,8 min jest Quentin Gilbert. Najlepszym i jedynym z Polaków, który ukończył dzisiaj rywalizację, jest duet Wojciech Chuchała/Sebastian Rozwadowski (+7:38,7 min). Łukasz Pieniążek wycofał się z rywalizacji tuż po pierwszym sobotnim odcinku przez awarię pompy paliwa, natomiast Jarosław Kołtun nie dotarł nawet na ten odcinek po kolizji na dojazdówce.

W klasie WRC3 najszybszy jest Hiszpan Nil Solans. Jakub Brzeziński traci do niego 1:53,0 min i zajmuje przed ostatnim dniem rajdu czwarte miejsce.

Rywalizacja w niedzielę startuje o 8:10. Kierowcy będą mieli do pokonania dwukrotnie odcinek Orzysz (11,15 km) oraz Paprotki (18,68 km). Drugi z wymienionych odcinków będzie transmitowany - link do transmisji znajdziecie jutro na naszym fanpage oraz na naszej stronie.fot. Hyundai Motorsport

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz