Listwa - pasek

czwartek, 6 lipca 2017

Renault potwierdza ponowne testy Roberta Kubicy

Renault potwierdził, że Robert Kubica po raz drugi wykona dla nich przejazdy testowe, by potwierdzić, czy jest on gotowy na powrót do Formuły 1.

Robert Kubica rozpoczął testy dla teamu w zeszłym miesiącu. Drugi test Polaka będzie miał miejsce na torze Paul Ricard, który ma być miejscem rywalizacji podczas przyszłorocznego Grand Prix Francji.

Renault stwierdza, że testy "obszernie ocenią jego zdolności jazdy".

"Podczas pierwszego dnia testów w Walencji, nie chcieliśmy niczego więcej, poza tym, by Robert od nowa zapoznał się z jazdą na torze" - powiedział dyrektor zarządzający Cyril Abiteboul, "drugi test ma na celu oszacowanie jego szans powrotu na najwyższy poziom rywalizacji".

"To nowa faza jego osobistej i zawodowej drogi i jesteśmy dumni, że możemy go wspierać, użyczając mu naszego sprzętu na Paul Ricard, który odpowiada zarówno profesjonalnym kierowcom, jak i amatorom."

"Czeka go jeszcze wiele przeszkód do pokonania i wie lepiej, niż ktokolwiek inny, że tylko pokazanie się z jak najlepszej strony może zadecydować o tym, czy pewnego dnia wróci do profesjonalnej jazdy".

Kubica także pokazał się w aucie Renault podczas Goodwood Festival of Speed. W Formule 1 zadebiutował w teamie BMW w 2006 roku i dwa lata później wygrał Grand Prix Kanady. Do ekipy Renault dołączył na początku 2010 roku, jednak wypadek przekreślił jego możliwości startu w kolejnym sezonie.

Żródło: f1fanatic.co.uk

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz