Listwa - pasek

sobota, 3 marca 2018

Koniec współpracy trzykrotnych Rajdowych Mistrzów Europy

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran zakończyli współpracę po prawie 10 latach. Poinformowali o tym i kierowca, i pilot, na swoich profilach na Facebooku. 

Po raz pierwszy na prawym fotelu samochodu Kajetana Kajetanowicza Jarosław Baran usiadł podczas Rajdu Lotos Baltic Cup w 2009 roku. Ich pierwszy wspólny start zakończył się na piątym miejscu. Na pierwsze zwycięstwo zawodnicy nie musieli czekać długo - w tym samym roku wygrali oni Rajd Dolnośląski, ostatnią rundę RSMP, pokonując załogę Maciej Oleksowicz/Andrzej Obrebowski o ponad 2 minuty.

fot. Jacek Mazur - Kajetanowicz/Baran, Rajd Lotos Baltic Cup 2009

Współpraca obu zawodników trwała nieprzerwanie aż do końca 2017 roku, gdy załoga Lotos Rally Team wystartowała w 55. Rajdzie Barbórka. Wtedy też Kajetanowicz i Baran po raz pierwszy rywalizowali autem klasy WRC - Fordem Fiesta WRC '17.

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran zdobyli wspólnie 4 tytuły Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski, 3 tytuły Rajdowych Mistrzów Europy (zdobytych pod rząd po raz pierwszy w historii) oraz byli najszybsi na trasach odcinków specjalnych łącznie 308 razy.


Nieznane, jak na razie, są dalsze plany i Kajetana Kajetanowicza, i Jarosława Barana.
Nam, kibicom, pozostaje tylko powiedzieć - DZIĘKUJEMY!

"Moi drodzy,
Za nami 9 lat współpracy opartej na olbrzymim zaufaniu. Łączy nas wiele sukcesów, ekscytujących sportowych momentów oraz niezapomnianych wspomnień.
Jako duet zdobyliśmy wszystko, o czym marzyliśmy. Może nawet więcej. Wystartowaliśmy w 80 rajdach i wygraliśmy 31 z nich. Ponad pięćdziesiąt ukończyliśmy na podium. Naszym łupem w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy padło 308 odcinków specjalnych. Cztery razy triumfowaliśmy w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. W ubiegłym roku, jako pierwsi w historii zdobyliśmy po raz trzeci z rzędu tytuły Rajdowych Mistrzów Europy.
Przez lata zgodnie podejmowaliśmy liczne decyzje. Ostatnią z nich jest rozpoczęcie kolejnych, nowych wyzwań, które każdy z nas zrealizuje osobno. Dziękujemy wszystkim: naszym Partnerom, dziennikarzom, Kibicom oraz bliskim i przyjaciołom za wsparcie, życzliwość, dobre słowo i doping. Za wiarę w nasze umiejętności i zachęcanie do ciągłego rozwoju. Mamy nadzieję, że ten miniony czas naszego wspólnego ścigania, pozostanie w Waszej pamięci, jako wyjątkowy w historii polskich i europejskich rajdów.

Kajetan Kajetanowicz
Jarek Baran" - możemy przeczytać na profilach polskiej załogi.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz