Listwa - pasek

czwartek, 22 marca 2018

Poznań Motor Show 2018: Dojazd i parkingi

Poznaliśmy już ceny biletów, atrakcje oraz premiery wystawców planowane na tegoroczną edycję Poznań Motor Show. Pozostaje więc tylko zaplanować podróż. W artykule zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące dojazdów oraz dostępności miejsc parkingowych w pobliżu targów. 

Na początek warto wspomnieć, że Międzynarodowe Targi Poznańskie umożliwiają odwiedzającym darmowy przejazd komunikacją miejską podczas trwania imprezy. Jest on dedykowany dla osób, które zakupiły bilety w przedsprzedaży online lub w punktach stacjonarnych. Darmowy dojazd i powrót środkami komunikacji miejskiej obowiązuje w Poznaniu oraz w strefach aglomeracji poznańskiej (szczegółową listę stref, które obsługuje ZTM, możecie zobaczyć TUTAJ). By skorzystać z darmowych przejazdów, trzeba mieć przy sobie wydrukowany bilet na Poznań Motor Show, ważny w dniu, w którym korzysta się z transportu publicznego. 

W pobliżu MTP znajduje się wiele przystanków tramwajowych i autobusowych, z każdej części miasta można łatwo dojechać na teren targów, unikniemy w ten sposób stania w korkach czy szukania miejsca parkingowego. 

W bliskim sąsiedztwie targów zlokalizowane są przystanki linii tramwajowych:
- 5, 6, 8, 10, 11, 18, przystanek Most Dworcowy - Wejście Wschodnie
- 12, 14, 19, przystanek podziemny Dworzec Zachodni, oraz przystanek naziemny dla linii 3, 5, 8, 11, 12 - Wejście Południowe od ulicy Głogowskiej
- 6, 13, 15 oraz linii autobusowych 48, 59, 63, 64, 69, 77 - Wejście Północne od ulicy Grunwaldzkiej.

Tym, którzy mimo wszystko zdecydują się na dojazd samochodem, podpowiadamy gdzie można znaleźć darmowy parking:

Centrum handlowe Posnania, poziom -1, ul. Pleszewska 1
Możliwość zaparkowania w dniach 5-8.04. (w niedzielę czynne będą punkty gastronomiczne oraz usługowe), można zostawić auto i przesiąść się do komunikacji miejskiej:
- tramwaj linii 5 - przystanek Kórnicka, Rondo Rataje, kierunek Górczyn, najlepiej wysiąść na przystanku Rondo Kaponiera/Most Dworcowy/Dworzec Zachodni;
- tramwaj linii 6 - przystanek Kórnicka, Rondo Rataje, kierunek Junikowo, najlepiej wysiąść na przystanku Most Dworcowy/Bałtyk
- tramwaj linii 18 - przystanek Kórnicka, Rondo Rataje, kierunek Ogrody, najlepiej wysiąść na przystanku Most Dworcowy.

Centrum handlowe M1, ul. Szwajcarska 14
Możliwość zaparkowania w dniach 5-8.04. (w niedzielę czynne będą punkty gastronomiczne oraz usługowe), można tam także zostawić auto i przesiąść się w komunikację miejską:
- tramwaj linii 18 - przystanek Szwedzka, kierunek Ogrody, najlepiej wysiąść na przystanku Most Dworcowy.

Dla motocykli i skuterów przewidziany jest darmowy parking na terenie MTP. Wjazd przez ul. Święcickiego. 

Podsumowanie informacji: 
Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz