Listwa - pasek

wtorek, 13 marca 2018

Rajd Azorów 2018: Początek kolejnego sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy

W dniach 22-24 marca odbędzie się pierwsza runda ERC, Azores Airlines Rallye, czyli Rajd Azorów. Na liście zgłoszeń widnieje aż 76 załóg, z czego 4 to polskie duety. Żadnym z nich nie jest dwójka Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, do czego przyzwyczajeni byliśmy przez ostatnie 4 lata. Harmonogram imprezy liczy 15 odcinków specjalnych.

Lista zgłoszeń do rajdu obejmuje aż 35 aut klasy R5. Oznacza to, że podczas rundy otwierającej kolejny sezon Rajdowych Mistrzostw Europy prawie został wyrównany rekord aut R5 zgłoszonych do rajdu - aktualnie należy on do czeskiego Rajdu Barum z 2017 roku. Wtedy na starcie pojawiło się aż 37 samochodów tej klasy.

Z "jedynką" na swojej Skodzie Fabii R5 pojedzie duet Bruno Magalhaes/Hugo Magalhaes. Portugalski kierowca, startujący "u siebie", w zeszłym roku wygrał tę rundę. Numer dwa będzie należeć do rosyjskiej załogi - Alexey'a Lukyanuka i Alexey'a Arnautova (Ford Fiesta R5). Dla nich poprzednia edycja tej imprezy była pechowa, gdyż liderujący wtedy Rosjanin na dwunastym odcinku specjalnym uderzył na nawrocie w kamień i uszkodził układ kierowniczy.


Kolejną dwójką na liście zgłoszeń jest duet Marijan Griebel i Stefan Kopczyk (Peugeot 208 T16), który w 2017 roku był drugi w Rajdzie Azorów. Z "czwórką" wystartuje pierwsza z polskich załóg - Łukasz Habaj/Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5). Numer pięć to duet Albert von Thurn und Taxis/Bjorn Degandt (Skoda Fabia R5). W autach klasy R5 zobaczymy również 3 pozostałe polskie załogi - Hubert Ptaszek/Maciej Szczepaniak (Skoda Fabia R5), Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Ford Fiesta R5) i Jarosław Kołtun/Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5).

W klasie ERC Junior do lat 27 zobaczymy aż 11 załóg, natomiast do lat 28 - 12. Chris Ingram, zeszłoroczny mistrz pierwszej wymienionej wyżej klasy, wystartuje po raz pierwszy w rajdzie autem z napędem na obie osie - Skodą Fabią R5. W tym roku Brytyjczyk będzie walczył o mistrzostwo w klasie do lat 28. Podczas Rajdu Azorów o punkty w tej klasyfikacji będą rywalizować z nim m.in. Hubert Ptaszek i Tomasz Kasperczyk.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz