Listwa - pasek

czwartek, 29 marca 2018

Oficjalne rozpoczęcie współpracy Grupy LOTOS z Robertem Kubicą - relacja, wypowiedzi, najważniejsze informacje

Dziś w Warszawie o 9:30 rozpoczęła się konferencja Grupy Lotos. Wziął w niej udział Robert Kubica. Pomiędzy dwiema stronami została oficjalnie podpisana umowa, poznaliśmy część zapisanych w niej warunków. Zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkania, wraz z najważniejszymi wypowiedziami. Wpis jest cały czas aktualizowany.

Najważniejsze informacje:
  • Robert Kubica nie pojawi się w WEC w 2018 roku,
  • umowa między Grupą LOTOS, a Robertem Kubicą będzie obowiązywać rok,
  • napoje i produkty marki Dynamic będą sygnowane nazwiskiem Roberta Kubicy od czerwca 2018 roku.
Konferencja zaczęła się od wypowiedzi Piotra Ciacha, członka rady nadzorczej Grupy LOTOS.

"Robert Kubica jest najlepszym, najszybszym kierowcą. Kibicowaliśmy mu mocno, gdy podpisywał umowę z zespołem Williamsa.
W tej chwili nasza współpraca jest szczególna, bo Lotos w strategii stawia na rozwój produktów. Robert Kubica ma podobne zadanie - ma pomoc Williamsowi w poprawieniu wyników" - powiedział Piotr Ciach.

Robert Kubica został zapytany jak wygląda z jego perspektywy współpraca z Lotosem i jak ona się zaczęła.

"To jest mój powrót do współpracy z Grupą LOTOS. Początek współpracy miał miejsce w 2012 roku, kiedy Grupa LOTOS pomogła mi w powrocie do sportów motorowych. Byliśmy w stałym kontakcie już od zeszłego roku.
Współpraca z Williamsem jest ujęta w 3 słowach - jest sporo pracy.
Współpraca z Lotosem to duży plus, cieszę się, że jest ona kontynuowana. Spędziliśmy 3 sezony na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się odbywać jak najlepiej."

ZOBACZ TEŻ: Robert Kubica: "Pierwsze okrążenia bolidem F1 po przerwie, to najpiękniejszy moment w moim życiu"

Następnie głos zabrał dyrektor Grupy LOTOS.

"Robert Kubica będzie ambasadorem napojów energetycznych marki Dynamic. [...] Marka Dynamic to nie tylko napój, ale też paliwa oraz oleje" - oznacza, że na puszkach napoju oraz olejach marki Dynamic pojawi się podpis bądź twarz Roberta Kubicy. Oficjalnie produkty nazwiskiem polskiego kierowcy będą sygnowane od czerwca."

Podczas konferencji podpisano umowę między Grupą LOTOS a Robertem Kubicą. Następnie swoje pytania zadawali dziennikarze.

Pytania dziennikarzy:
- Czy zdiagnozowany został problem w bolidach Williamsa, co można zrobić żeby osiągi bolidu były lepsze? Czy będziesz obecny w World Endurance Championship w tym roku?
Robert Kubica: Po testach, które zrobiłem w Aragon, a poszły one dobrze, podjąłem decyzję. Do jazdy w WEC potrzebny jest czas. W zeszłym roku miałem go aż za dużo, dziś nie mam go wcale. W związku z pracą w Formule 1, która jest bardzo zobowiązująca, nie będę jeździł w WEC w tym roku.
W Williamsie wiemy co już trzeba poprawić, ale to nie są rzeczy, które poprawić można w kilka godzin. To jest proces rozłożony na tygodnie. Każdy członek zespołu pracuje na pełnych obrotach, aby poprawić rzeczy z którymi mieliśmy problem w Australii i mam nadzieję, że w Bahrajnie będzie lepiej.

- Jakie są różnice w pracy kierowcy testowego i kierowcy podstawowego? - dziennikarz Radia ZET.
Robert Kubica: Mam zupełnie inne zadania i inaczej podchodzę do tej pracy. Często bywa, ze siedzę z inżynierami do północy. Kiedy startowałem, to nie było takiej możliwości, gdyż następnego dnia startowałem w wyścigu. Na ten moment wygląda tak, że w fabryce spędzam więcej czasu niż gdybym się ścigał. Do Bahrajnu wylecę dopiero w środę, a nie jak kierowcy podstawowi - wcześniej. Z Grand Prix wracam już w niedzielę rano. Przed GP i po czas spędzam w symulatorze.

- Czy jest to sponsoring Roberty Kubicy, czy wspieranie Williamsa? Czy w wypadku, gdy Robert Kubica zostanie podstawowym kierowcą, to zasady tej umowy się zmienią? - dziennikarz Onetu.
Dyrektor Grupy LOTOS: Umowa jest roczna, zawarta z Robertem Kubicą. Dotyczy wspierania zawodnika. Jest druga umowa z Williamsem, ale ona precyzuje zsady współpacy dwustronnej - jak Grupa LOTOS może wspierać zespół, w wypadku kiedy Kubica wejdzie do zespołu oraz m.in. korzystania Williamsa z logo marki Lotos.

Jeden z dziennikarzy nietypowo podziękował za otworzenie konta na jednym z serwisów społecznościowych.
"Chcieliśmy podziękować za aktywność na Instagramie, mamy wtedy szansę poznać bliżej pracę Roberta Kubicy poza garażem".
Chwilę później polski kierowca wyciągnął swój telefon i nagrał film wideo, udostępniając go na swoim profilu.


Na koniec Robert Kubica mówił o początku walki o powrót do F1, pierwszej jeździe bolidem po długiej przerwie oraz o kibicach. Wszystkie te wypowiedzi polskiego kierowcy moźecie przeczytać TUTAJ.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz