Listwa - pasek

wtorek, 27 marca 2018

Pieniążek po testach przed Rajdem Korsyki

Dwa dni trwały przygotowania Łukasza Pieniążka do Rajdu Korsyki. Kierowca sprawdzał Skodę Fabię R5 na drogach w okolicy miasteczka Melogno położonego w północno-zachodniej części Włoch. Nadchodzący Rajd Korsyki będzie drugim startem Pieniążka w WRC w tym sezonie.


Załoga Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur ma już za sobą testy przed czwartą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata. To jest już drugi sezon startów tej załogi za kierownicą auta klasy R5. W roku 2017 w WRC2 startowali oni Peugeot'em 208 T16, natomiast od ostatniego Rajdu Walii Polaków możemy oglądać w Skodzie Fabii R5, przygotowanej przez fiński zespół Printsport Oy.

Poprzedni start Łukasza Pieniążka i Przemysława Mazura zakończył się na 9. lokacie w klasie WRC2 w Rajdzie Szwecji. Wynik mógł być z pewnością lepszy, gdyż polska duet prezentował dobre tempo na szwedzkich odcinkach specjalnych, jednakże auto dwukrotnie znalazło w się śnieżnych zaspach. Całe szczęście obyło się bez większych uszkodzeń i wystarczyła jedynie pomoc kibiców, dzięki czemu załoga mogła kontynuować w obu przypadkach jazdę.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz