Listwa - pasek

sobota, 9 czerwca 2018

Rajd Nadwiślański 2018: Kasperczyk na czele po pierwszym dniu

Za nami pierwszy dzień rywalizacji w kolejnym etapie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajdzie Nadwiślańskim. Po sześciu odcinkach specjalnych na pozycji lidera plasuje się duet Tomasz Kasperczyk/Damian Syty, jadący Fordem Fiestą R5. Po piętach depczą im Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń w Skodzie Fabii R5. Tracą oni do pierwszego miejsca zaledwie 6 sekund. Sobotnie podium uzupełnia Mikołaj Marczyk pilotowany przez Szymona Gospodarczyka (+17.1). 

Rajdu do udanych na pewno nie zaliczą Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec. Na ten rajd przesiedli się oni do Skody Fabii R5. Niestety, załoga już na pierwszym odcinku specjalnym poważnie uszkodziła prawe tylne koło, przez co zmuszeni byli wycofać się z dalszej rywalizacji. 


Pierwszy odcinek specjalny należał do Kasperczyka, Brzeziński stracił do niego zaledwie 4 setne sekundy. Z trzecim czasem do mety dojechali Filip Nivette i Kamil Heller (+1.3 sek). Tuż za podium uplasowali się Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk jadący Skodą Fabią R5. Przez kolejne dwa odcinki specjalne Tomasz Kasperczyk i Jakub Brzeziński wymieniali się na pozycji lidera. Na OS4 do walki o czołową lokatę włączył się Miko Marczyk, który w klasyfikacji odcinka tracił do pierwszej lokaty jedynie 3 setne sekundy. Ostatni dzisiejszy OS padł łupem Tomasza Kasperczyka i to on rozpocznie jutro drugi dzień rywalizacji jako lider. 

Po ostatnim sobotnim odcinku w klasie Open N liderują Filip Nivette i Kamil Heller, jadący Fordem Fiestą Proto. Dotychczasowe dwa starty w tym sezonie RSMP zakończyły się dla nich przedwcześnie. Utrzymanie prowadzenia w klasie zagwarantuje mu pierwsze 25 punktów w klasyfikacji sezonu. Na drugiej pozycji plasują się Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski. Trzecia lokata należy do załogi Łata/Roik.

Jutrzejszą rywalizację rozpocznie liczący 12,34 km OS7 Józefów, który wystartuje o 10:00.

fot. Karolina Borkowska

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz