Listwa - pasek

poniedziałek, 4 czerwca 2018

Rajd Sardynii 2018: Kajetanowicz gotów do startu

7. czerwca wystartuje kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Świata - Rajd Sardynii. Po raz pierwszy w tym sezonie, wśród międzynarodowej czołówki cyklu WRC, zobaczymy trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy - Kajetana Kajetanowicza, którego pilotować będzie Maciej Szczepaniak. Polacy rywalizować będą w kategorii WRC2, pojadą Fordem Fiestą R5. 

– To będzie mój pierwszy, długo wyczekiwany start w tegorocznych Mistrzostwach Świata, debiutancki Rajd Sardynii. Mam świadomość, że nasi rywale należą do faworytów, pokonywali tę trasę już wielokrotnie. Postaram się pojechać na tych nowych dla mnie drogach tak, aby nikt nie naciskał za mnie gazu w samochodzie. Nie chcę ulegać presji, chociaż kocham ten sport i kocham jeździć tak szybko, jak się da. Trzymajcie kciuki! - mówi Kajetanowicz.

Polak udanie zakończył już testy swojego auta na ten sezon, miały one miejsce jeszcze w Polsce. Debiut na trasach Rajdu Sardynii zapoczątkuje jego starty w WRC2 w tym sezonie, który zakłada udział w minimum czterech rundach. 

– Zespół LOTOS Rally Team pracował bardzo długo nad tym, abyśmy mogli wystartować. Przed nami ważny czas. Mamy nowe rajdy, nowe mistrzostwa, ale cele pozostają bez zmian – postaramy się dać z siebie wszystko. Sardynia, od której zaczynamy, to jeden z najtrudniejszych rajdów pod względem nawierzchni, zwłaszcza na drugich przejazdach. Pojawiają się głębokie koleiny, duże kamienie. Może się wiele wydarzyć, jednak zawsze wysoko zawieszałem sobie poprzeczkę. To tylko kolejny czynnik, który mnie motywuje. Rozpoczynamy nowy etap - dodaje kierowca LOTOS Rally Team.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierane są przez strategicznego partnera LOTOS Rally Team - Grupę LOTOS - a także przez Delphi Technologies oraz Driving Experience. Wszystkie informacje dotyczące zarówno kierowcy, jak i całego zespołu, dostępne są na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na portalu Emocje Do Pełna na Facebooku, na profilu Kajetana Kajetanowicza na Facebooku, Twitterze oraz na YouTube.

fot. Marcin Snopkowski

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz