Listwa - pasek

sobota, 9 czerwca 2018

Rajd Sardynii 2018: Dzień walki Ogiera i Neuville'a. Ciąg dalszy problemów u Kajetanowicza

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia utrzymali prowadzenie po trzecim dniu rywalizacji w Rajdzie Sardynii. Francuski duet zapisał na swoje konto kolejne bezbłędnie przejechane odcinki. Mają oni jedynie 3,9 sekundy przewagi nad goniącymi ich Thierrym Neuvillem i Nicolasem Gilsoulem. W WRC2 pewnie lideruje załoga Jan Kopecky/Pavel Dresler. Kolejnego dnia do udanych z pewnością nie zaliczą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak.

Pierwsza załoga M-Sportu wystartowała do pierwszego sobotniego odcinka z przewagą wynoszącą 17,7 sekundy nad Thierrym Neuvillem i Nicolasem Gilsoulem. Belgowie, prezentując świetną jazdę, zmniejszyli stratę do 3,9 sekundy. Mimo problemów z autem na kończącej dziś zmagania najdłuższej próbie rajdu, Monte Lerno, do mety dojechali Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila. Niestety nie udało się im dojechać do serwisu z powodu problemów z alternatorem. Finowie próbowali wyeliminować usterkę, jednak okazała się ona zbyt poważna. Zmusiło to ich do wycofania się z dalszej rywalizacji i jutro pierwszego duetu Toyoty nie zobaczymy na starcie.
W ten sposób Esapekka Lappi i Janne Ferm (+54,2 sek) awansowali na trzecie miejsce w Rajdzie Sardynii. Jutro czeka nas też walka o czwartą lokatę w klasyfikacji, gdyż załogi Hayden Paddon/Sebastian Marshall (+2:01,8 min) i Mads Ostberg/Torstein Eriksen (+2:03,9 min) dzieli jedynie 2,1 sekundy. Szósta lokata należy do najszybszej załogi Citroena, czyli do Craiga Breena pilotowanego przez Scotta Martina (+3:13,6 min). Wysokie, siódme miejsce zajmują liderzy klasy WRC2 - Jan Kopecky i Pavel Dresler (+10:41,4 min). Na ósmym są wczorajsi pechowcy, którzy kontynuują jazdę, korzystając z systemu Rally2, Ott Tanak i Martin Jarveoja (+ 12:27,4 min). Dziesiątkę zamykają podróżujący Fordem Fiesta RS WRC Martin Prokop i Jan Tomanek (+13:02,1 min) oraz wiceliderzy WRC2 - Nicolas Ciamin i Thibault de la Haye (+13:50,8 min).


W klasie WRC2 tymczasowe podium zamykają Ole Christian Veiby i Stig Rune Skjaermoen, którzy prezentują świetne tempo i mimo blisko 30-sekundowej straty do Nicolasa Ciamina nadal mają szansę poprawić swój końcowy wynik w rajdzie.

Z dziewiątego na szóste miejsce awansowali Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (+7:08,1 min do lidera klasy). Spowodowane to było uszkodzeniem zawieszenia w aucie Stephane'a Lefebvre'a na OS11, wypadnięciem z trasy Benito Guerra'y na OS14 oraz przebiciem opony w Fordzie Fiesta R5 Takamoto Katsuty na zamykającym dziś rywalizację OS16. Najlepszym dziś wynikiem polskiej załogi jadącej Fabią R5 była dwukrotnie wywalczona druga lokata.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie nie mogą zaliczyć dnia do udanych. Mimo dobrego rozpoczęcia rywalizacji, na drugim sobotnim odcinku w Fordzie Fiesta R5 doszło do awarii układu hamulcowego. Trzykrotnemu mistrzowi Europy udało się wrócić do serwisu, by naprawić usterkę. Na drugiej pętli Kajetanowicz mógł dalej zdobywać doświadczenie. Najlepszym ich wynikiem był trzeci czas na OS14. Przed ostatnim dniem Rajdu Sardynii zajmuje on dziewiątą pozycję w klasie WRC2.


W klasie WRC3 na pierwszą lokatę awansowali Jean-Baptiste Franceschi i Romain Courbon. Po problemach Taisko Lario i Tatu Hamalainena na ostatniej dzisiejszej próbie mają oni blisko 5 minut przewagi przed niedzielnymi odcinkami.

Na niedzielę organizatorzy Rajdu Sardynii zaplanowali cztery odcinki specjalne. Pierwszy z nich startuje o 8:45, natomiast Power Stage rusza o 12:18.

fot. Red Bull Content Pool, Kajetan Kajetanowicz/FB

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz