Listwa - pasek

piątek, 8 czerwca 2018

Rajd Nadwiślański 2018: Trzecia część walki o mistrzowski tytuł. Zapowiedź rajdu [WIDEO]

Rajd Nadwiślański jest trzecią imprezą tegorocznej edycji cyklu RSMP. Zawodnicy rywalizować będą 9. i 10. czerwca na łącznie 10 odcinkach specjalnych, które przygotował organizator. W tym roku baza rajdu wraca do Puław, po rocznej przerwie, kiedy centrum imprezy był Lublin. Mimo tego większość odcinków jest już dobrze znana załogom. 

6. Rajd Nadwiślański 2018, który gości w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski od 2013 roku, będzie kluczową rundą dla wielu załóg. W klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasach toczy się walka o pierwsze lokaty. Rywalizacja o punkty zacznie się o 14:05 w sobotę, 9. czerwca, na odcinku zlokalizowanym w centrum Puław, który liczyć będzie 2,67 km. Następnie zawodnicy przeniosą się na OS2 Wilków (13,20 km), a pętlę zamknie OS3 Łaziska (9,54 km). Te trzy próby załogi przejadą w sobotę dwukrotnie.
W niedzielę na startujących będą czekać dwie pętle po dwa odcinki specjalne - OS Józefów (12,34 km) i Urzędów (21,67 km), który będzie też Power Stage'm.

Na liście startowej są 33 załogi. Z "jedynką" na starcie zobaczymy aktualnego lidera RSMP, Jakuba Brzezińskiego, który pilotowany przez Kamila Kozdronia będzie walczyć Skodą Fabia R5 o utrzymanie pozycji w klasyfikacji generalnej. Z numerem drugim, z dwoma punktami straty do "Colina" pojadą Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, również samochodem czeskiego producenta. Trzeci numer to duet Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Ford Fiesta R5), który ma szansę na dziesiąty z rzędu udany start w cyklu RSMP. "Czwórka" to załoga wspierana przez Skodę Polska Motorsport - Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy po wypadnięciu z trasy na OS8 Rajdu Dolnośląskiego z pewnością będą walczyć o najwyższą liczbę punktów. Kolejni na liście startowej są załogi Gabryś/Natkaniec (Fabia R5), startujący w klasie Open N Nivette/Heller (Fiesta Proto) i Kołtun/Pleskot (Fiesta R5). Z numerem 8, w jedynym w stawce Hyundaiu i20 R5, zobaczymy Łukasza Byśkiniewicza i jednego z najbardziej doświadczonych pilotów rajdowych - Macieja Wisławskiego. Ostatnim autem R5 będzie Ford Fiesta oznaczona numerem 9, w której zobaczymy Dariusza Polońskiego i Dariusza Sitka. Dziesiątkę na liście startowej zamyka załoga Subaru Poland Rally Team, prowadząca w klasyfikacji klasy Open N - Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski. Na starcie nie zabraknie też rywalizujących o pierwszą lokatę w klasie aut 2WD - Kacpra Wróblewskiego i Jacka Spentanego oraz Jacka Jureckiego i Michała Treli (obaj Peugeot 208 R2). Przed startem Rajdu Nadwiślańskiego dzieli ich 17 punktów na korzyść pierwszego z wymienionych.


fot. Karolina Borkowska/MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz