Listwa - pasek

czwartek, 22 lipca 2021

Rajd di Roma Capitale 2021: Pierwsza asfaltowa runda w sezonie 2021 Rajdowych Mistrzostw Europy

Rally di Roma Capitale odbędzie się w najbliższy weekend (23-25 lipca). Wśród ponad 100 załóg chętnych do startu w imprezie są również polskie duety: Marczyk/Gospodarczyk, Kołtun/Pleskot, Widłak/Dymurski, bracia Pryczek oraz Lewandowski/Sadowski. Rajd będzie bardzo wymagający - nie tylko ze względu na trasę, ale także na pogodę, ponieważ prognozuje się, że rywalizacja odbywać się będzie w pełnym słońcu, a temperatura będzie przekroczy 30 stopni.

Na liście zgłoszeń zabrakło tylko jednego duetu z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej - Emilio Fernándeza i Rubena Garcii. Oznacza to, że kierowcy: Lukyanuk, Mikkelsen, Marczyk, Gryazin, Llarena, Breen, Solans, Cais, Herczig i ich piloci pojawią się na włoskich asfaltach. Wszystkie te załogi będą rywalizować autami klasy Rally2.

W klasie ERC2 oprócz liderów tej kategorii - Feofanova i Kokinsa, zobaczymy także m.in. Hiszpanów Pardo i Pereza, a także dwa polskie duety: Pryczek/Marschal i Poloński/Sitek.

W ERC3 pojawi się 18 załóg - oprócz Polaków Lewandowskiego i Sadowskiego, wystartują m.in. Pajari i Salminen, Bassas i Coronado oraz Loof i Magalhaes.

Organizator przygotował 14 odcinków specjalnych. Rywalizację zacznie pokazowa próba wokół rzymskich Term Karakalii o długości 2,72 km zaraz po godzinie 20:00 w piątek (23.07).
W sobotę załogi będą miały do pokonania sześć "oesów" - dwie pętle składające się z OS Rocca di Cave (7,25 km) i Rocca Santo Stefano (19,7 km). Pierwsza zakończy się próbą Affile - Bellegra (7,34 km), zaś druga krótką próbą Bellegra (2,94 km), która jest tak naprawdę zakończeniem wspomnianego OSu Affile - Bellegra.
Na ostatni dzień rywalizacji zaplanowano dwie pętle. Obie z nich są złożone z odcinków: Fiuggi - Guarcino (19.87 km), Collepardo - Civita (10.62 km), Santopadre - Arpino (21.17 km), a drugą dodatkowo zakończy trzeci przejazd OSu Fiuggi - Guarcino. Zwycięzcę 9. Rajdu di Roma Capitale powinniśmy poznać przed godziną 18:00.

fot.: Miko Marczyk Motorsport/facebook.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz