Listwa - pasek

czwartek, 15 lipca 2021

Rajd Estonii 2021: "Damy z siebie wszystko, jak zawsze" – Kajetanowicz przed dzisiejszym startem w Rajdzie Estonii

Motywacji im nie brakuje. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, aktualni wiceliderzy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC 3, przystępują do walki w Rajdzie Estonii. Dla duetu LOTOS Rally Team będzie to czwarty start w sezonie, w którym na koncie mają już dwa zwycięstwa. Najszybszy rajd w kalendarzu wystartuje w czwartkowy wieczór, a przed załogami dwadzieścia cztery odcinki specjalne o łącznej długości ponad 314 kilometrów.

Dla Kajetanowicza będzie to czwarty start na estońskich szutrach. W sezonach 2015-2016 dwukrotnie stawał tu na drugim stopniu podium, walcząc jeszcze w Rajdowych Mistrzostwach Europy. W ubiegłym roku zachwycił tempem, które do ostatniego odcinka pozwalało mu na walkę o kolejne podium. Niestety dachowanie na finałowej próbie pozbawiło Polaka szans na kolejny sukces. Teraz wraca, by zatrzeć złe wspomnienie z poprzedniej edycji.

– Rozpoczynamy kolejny rajd szutrowy w tym sezonie, ale jest kompletnie inny od poprzednich. Jest bardzo szybki, z wieloma szczytami, które przy dużych prędkościach zamieniają się w hopy i pozwalają oddawać dalekie skoki. To kwintesencja sportowego stylu jazdy, zarówno dla załogi, jak i dla kibiców. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, czyli tak, jak do każdego innego rajdu. Zespół LOTOS Rally Team wykonał dobrą robotę na testach i jesteśmy gotowi do walki, ale nigdy nie można być zbyt pewnym siebie w rajdach. Uczą pokory. Pewności nabieramy na testach, ale nawet po nich pojawiają się czasem pytania, na które nie znamy odpowiedzi. To jest coś, co również kocham w tej dyscyplinie. Nigdy nie wiemy, co nas czeka, ale na pewno damy z siebie wszystko. Jak zawsze – mówi przed startem Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

Rajdowe emocje rozpoczną się tradycyjnie w czwartek na krótkim, wieczornym odcinku Tartu, który będzie liczył 2 kilometry. Od piątku natomiast prawdziwe ściganie po szutrowych i wymagających niezwykłej odwagi oesach. Areną zmagań będą odcinki, Arula (12,66 km), Otepää (18,25 km), Kanepi (16,51 km) oraz Kambja (17,85 km), które będą pokonywane dwukrotnie.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

tekst: kajto.pl, fot.: redbullcontentpool.com, kajto.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz