Listwa - pasek

czwartek, 8 lipca 2021

Rajd Nadwiślański 2021: Krajowa czołówka na liście zgłoszeń

Blisko 70 załóg stanie do rywalizacji w Rajdzie Nadwiślańskim, trzeciej rundzie tegorocznych ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Impreza będzie też pierwszą odsłoną MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W rajdzie z bazą w Puławach nie zabraknie krajowej czołówki. Na liście zgłoszeń znaleźli się miedzy innymi liderzy tegorocznej rywalizacji, Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabia Rally2 Evo.

O kolejne punkty w klasyfikacji ProfiAuto RSMP powalczę też Adrian Chwietczuk pilotowany przez legendę polskich rajdów, Jarosława Barana oraz były mistrz kraju, Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim na prawym fotelu. Obie załogi, podobnie jak Miko Marczyk, wystartują Skodami Fabia.

– Pomimo wielu trudności związanych z ustawowymi obostrzeniami Rajd Nadwiślański zagości w tegorocznym kalendarzu mistrzostw Polski. Cieszymy się, że zawodnicy będą mogli rywalizować o punkty na odcinkach, które wielokrotnie oceniali bardzo pozytywnie. Rzeczywiście, trasa Rajdu Nadwiślańskiego jest tradycyjnie bardzo ciekawa i zróżnicowana pod względem technicznym. Jestem pewien, że na trasach wokół Puław czeka nas wiele prawdziwych, sportowych emocji – mówi dyrektor Rajdu Nadwiślańskiego, Daniel Siemczuk.

Łącznie na liście zgłoszeń do rundy RSMP znalazło się 55 załóg. Dodatkowo, w pierwszej rundzie MOTUL HRSP zobaczymy 13 ekip, a na odcinkach specjalnych Rajdu Nadwiślańskiego będzie można podziwiać takie pojazdy jak Saab 96 V4 Rally, Fiat Abarth czy Ford Sierra Cosworth 4×4.

Rajd Nadwiślański będzie pierwszą tegoroczną imprezą, na której zawodnicy będą walczyć na asfaltowych odcinkach specjalnych. Po dwóch szutrowych rundach liderami klasyfikacji ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski są Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy mają na koncie komplet zwycięstw.

Rajd Nadwiślański odbędzie się w dniach 16-17 lipca 2021, a bazą imprezy będzie teren Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Tu znajdą się biuro rajdu a także strefa serwisowa.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz