Listwa - pasek

niedziela, 18 lipca 2021

Rajd Nadwiślański 2021: Miko Marczyk z kolejną wygraną w sezonie

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zostali zwycięzcami Rajdu Nadwiślańskiego, trzeciej rundy tegorocznych ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga prowadząca Skodę Fabia Evo wygrała trzy z czterech popołudniowych odcinków specjalnych, regularnie powiększając swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Na drugim miejscu na mecie rajdu zameldowali się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w Volkswagenie Polo GTI. Do triumfatorów Rajdu Nadwiślańskiego stracili ponad 20 sekund.

Na trzecim miejscu ostatecznie znaleźli się Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski w Skodzie Fabia Evo. Po anulowaniu kary z ostatniego odcinka specjalnego były mistrz Polski wrócił na pozycję dającą najniższy stopień podium.

W klasyfikacji generalnej ProfiAuto RSMP Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zwiększyli swoją przewagę nad rywalami. O 37 punktów wyprzedzają Chuchałę i Rozwadowskiego. Na trzecim miejscu znajdują się Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran, którzy do drugiej pozycji tracą 5 punktów.

Dwie pierwsze próby rajdu wygrał Grzegorz Grzyb, który na OS3 urwał koło i zdecydował wycofać się z imprezy. Onboard z momentu popełnienia błędu możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Klasyfikacja końcowa Rajdu Nadwiślańskiego:

  1. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk - Skoda Fabia Evo
  2. Tomasz Kasperczyk / Damian Syty - Volkswagen Poli GTI (+20.3)
  3. Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski - Skoda Fabia Evo (+31.5)
  4. Sylwester Płachytka / Jacek Nowaczewski - Skoda Fabia Evo (+35.9)
  5. Kacper Wróblewski / Jakub Wróbel - Skoda Fabia Evo (+44.4)
fot., tekst: rajdnadwislanski.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz