Listwa - pasek

niedziela, 19 maja 2024

Rajd Nadwiślański 2024: Wygrana w Puławach, Grzegorz Grzyb liderem RSMP

Grzegorz Grzyb wygrał Rajd Nadwiślański, drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2024. Kierowca pilotowany przez Adama Biniędę prowadził w Puławach od pierwszego odcinka specjalnego.

Po sobotniej dominacji, w niedzielę Grzegorz Grzyb wygrał już tylko jeden odcinek specjalny, otwierającą pierwszą pętlę próbę Garbów. Później kontrolował sytuację i starał się utrzymać bezpieczną przewagę nad rywalami. Z walki o zwycięstwo odpadł jego najgroźniejszy rywal, Łukasz Byśkiniewicz. Kierowca Skody Fabia Rally2 przestrzelił jeden z lewych zakrętów pierwszego niedzielnego odcinka specjalnego i w efekcie stracił aż 15 pozycji.

Zacięty pojedynek toczył się o pozostałe miejsca na podium. Kierowców zajmujących pozycję w pierwszej piątce dzieliły sekundy i każdy z nich miał szansę na pozycję w pierwszej trójce klasyfikacji końcowej Rajdu Nadwiślańskiego.

Ostatecznie na drugiej pozycji zameldowali się Jakub Matulka i Daniel Dymurski, którzy wyprzedzili Jarosława i Marcina Szejów. Całe podium wypełniły załogi jadące Skodą Fabia Rally2.

Po zwycięstwie w Rajdzie Nadwiślańskim Grzegorz Grzyb i Adam Binięda zostali liderami tegorocznego cyklu RSMP.

Klasyfikacja czołówki Rajdu Nadwiślańskiego:
1. Grzegorz Grzyb/Adam Binięda
2. Jakub Matulka/Daniel Dymurski (+26,2 sek.)
3. Jarosław Szeja/Marcin Szeja (+30,6 sek.)
4. Łukasz Kotarba/Jakub Wróbel (+33,5 sek.)
5. Zbigniew Gabryś/Damian Syty (+39,9 sek.)

tekst: rajdnadwislanski.pl/Automobilklub Polski, fot. Łukasz Wróblewski/MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz