Listwa - pasek

środa, 19 kwietnia 2017

Kubica jeździł bolidem GP3

Po przerwie trwającej blisko 7 lat Robert Kubica wrócił do single-seatera, czyli bolidu jednomiejscowego. Polski kierowca na włoskim torze Autodromo di Franciacorta przejechał ponad 70 okrążeń. 

Informację pierwotnie podał portal it.motorsport.com. W rozmowie z dziennikarzem Robert Kubica zdradził, że od dłuższego planował wrócić do single-seatera.Robert Kubica testował z włoskim zespołem Trident Racing, jeździł Dallarą GP3. W tym samym zespole w ostatnim sezonie jeździł Artur Janosz, który zakończył zmagania w 2016 roku na 20. miejscu zdobywając 3 punkty w klasyfikacji generalnej GP3.

- Wybrane przeze mnie warunki powrotu do bolidu jednomiejscowego nie należały do łatwych. Tor Franciacorta jest wymagający, a dodatkowo samochód GP3 nie posiada wspomagania, jednakże cieszę się, że miałem szansę pojechać tym autem - powiedział Robert Kubica.


Polak był bardzo zadowolony z testów. Pozytywnie zaskoczyło go jego wyczucie samochodu oraz toru mimo ograniczeń i bardzo długiej przerwy od jednomiejscowych samochodów.

fot. it.motorsport.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku aby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz