Listwa - pasek

sobota, 1 kwietnia 2017

Prolog WEC: Pierwszy dzień testów - relacja [aktualizacja: 21:00 - koniec sesji wieczornej]

Dziś pierwszy dzień Prologu WEC, oficjalnych testów przed startem sezonu. Na sobotę dla kierowców przygotowano na włoskim torze Monza 3 sesje treningowe. Pojawiły się pierwsze zdjęcia z boksów, opublikowano kolejne wywiady z Robertem Kubicą. Wszystko zbieramy dla Was w jednym miejscu - zapraszamy na relację z Prologu.

Wczoraj poznaliśmy malowanie samochodu zespołu ByKolles na Prolog WEC (więcej TUTAJ), jednakże ma się ono zmienić przed wyścigiem na torze Silverstone. Dla kierowców piątek był dniem na sprawy formalne oraz na zapoznanie się z torem.

Z Robertem Kubicą tego dnia przeprowadzono dwa wywiady w których Polak mówił o F1 oraz o torze Monza, na którym aktualnie odbywa się Prolog WEC. Oba wywiady możecie zobaczyć TUTAJ.

Na sobotę zaplanowano trzy sesje treningowe w godzinach 9-12, 14-17, 19-21. Pierwszą mamy już za nami. Niestety samochód zespołu ByKolles nie pojawił się na torze. Robert Kubica w czasie sesji wyszedł do kibiców zgromadzonych na torze i chętnie robił sobie z nimi zdjęcia.

fot. dany_petruzzi
fot. andrew_stefanoni

Powodem, dla którego auto ByKolles nie wyjechało na tor, były trwające przy nim prace. Jak relacjonuje Cezary Gutowski, mechanicy skupiają się głównie przy układzie napędowym. Nie jest to dobra wiadomość ani dla kierowców zespołu, ani dla kibiców...

fot. Cezary Gutowski

Kierowcy wrócą na tor o godzinie 14:00. Niestety, w związku z pracami nad samochodem zespołu Roberta Kubicy, nie wiadomo czy Polak wyjedzie na tor.
Tym czasem pojawiła się informacja na temat trzeciego kierowcy teamu ByKolles. Nieoficjalnie mówi się, że ma być nim Dominik Kraihamer‏, który aktualnie jest w drodze na Prolog WEC. 

fot. Twitter / DodoKraihamer
Aktualnie na tor wyszli tłumnie zgromadzeni kibice, którzy również chętnie zaglądają do boksów, w tym do tego zespołu ByKolles.

fot. Roman Wittemeier‏

Aktualizacja: 19:30
Z toru Monza napływają do nas dobre informacje! W boksie zespołu ByKolles trwały próby odpalenia silnika, niestety nie zakończyły się one sukcesem. W aucie zdjęto podłogę, jednak jest spore prawdopodobieństwo, że zobaczymy samochód niemieckiego teamu na torze. Nie wiadomo kto zasiądzie w samochodzie jako pierwszy kierowca. Sesja wieczorna ma zostać zakończona o godzinie 21:00.
Przed rozpoczęciem się trzeciej dzisiejszej sesji o godzinie 19:00 Dominik Kraihamer potwierdził, że będzie testował samochód ByKolles jako trzeci kierowca, o czym pisaliśmy dla Was wcześniej.

Aktualizacja: 19:57
Jak informuje Cezary Gutowski samochód zespołu ByKolles odpalił! Szykuje się wyjazd na tor, pierwszy wyjedzie Oliver Webb.


Aktualizacja: 20:30
Auto zespołu ByKolles wyjechało na tor. Oliver Webb wykonał okrążenie instalacyjne i wrócił do garażu.


Aktualizacja: 20:45
Oliver Webb ponownie wyjechał na tor, tym razem na mokrym torze Monza wykręcił pierwszy czas, powyżej dwóch minut. Prędkości jakie osiąga auto wynoszą ponad 250 km/h.

Aktualizacja: 21:00
Koniec sesji wieczornej. Dziś na torze w samochodzie nie zobaczyliśmy Roberta Kubicy. Ekipa ByKolles wykorzystała do końca sesję, by sprawdzić auto na torze, pozostała na nim do samego końca. Samochód wrócił już do garażu. Ekipy WEC będą mogli sprawdzić swoje konstrukcje jutro od godziny 9:00.

fot. Michał Owczarek


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz