Listwa - pasek

piątek, 24 listopada 2017

Eksperci Sky Sports F1: Robert Kubica podczas testów pobił rekord

Robert Kubica jest coraz bliżej powrotu do Formuły 1. Decydującym punktem będą testy, w których Polak na tor w Abu Zabi wyjedzie 28 oraz 29 listopada. Tymczasem o ostatnich testach wypowiedzieli się obecni torze eksperci stacji telewizyjnej Sky Sports F1 - Simon Lazenby and Martin Brundle.

Rozmowa dziennikarzy dotyczyła konkretnie testów Kubicy przed jazdami na torze Hungaroring, jeszcze w barwach Renault. Polak miał zdać test na najszybsze opuszczenie bolidu. Przepisy mówią jasno, że czas ten musi wynosić mniej niż 5 sekund. Warto dodać, że od sezonu 2018 zostanie od wydłużony, gdyż wprowadzony system Halo. Ma on na celu poprawić bezpieczeństwo kierowcy.

Okazało się, że Robert Kubica bez problemu poradził sobie z wyjściem z bolidu. Dodatkowo, jak mówią dziennikarze Sky Sports, Polak opuścił go najszybciej w historii. To jedynie może potwierdzać, że Kubica nie ma już dużych problemów z prawą ręką i jest fizycznie gotowy na powrót do Formuły 1.

- To będzie wielka historia. Nie było go w Formule 1 sześć lat. Przeszedł wiele operacji, ale wygląda na to, że jest on gotowy fizycznie i psychicznie na powrót. Wiemy, że stracił dużo siły w prawej ręce, ale niedawno się dowiedziałem, że podczas testów na Węgrzech opuścił bolid najszybciej w historii, więc wydaje się, że nie powinien on mieć żadnego problemu z takimi wyzwaniami fizycznymi - powiedział Martin Brundle o Robercie Kubicy.

Całą rozmowę obu prowadzących program na Sky Sports F1 możecie obejrzeć poniżej. Fragment dotyczący Roberta Kubicy zaczyna się od 1:30.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz