Listwa - pasek

piątek, 24 listopada 2017

Eksperci Sky Sports F1: Robert Kubica podczas testów pobił rekord

Robert Kubica jest coraz bliżej powrotu do Formuły 1. Decydującym punktem będą testy, w których Polak na tor w Abu Zabi wyjedzie 28 oraz 29 listopada. Tymczasem o ostatnich testach wypowiedzieli się obecni torze eksperci stacji telewizyjnej Sky Sports F1 - Simon Lazenby and Martin Brundle.

Rozmowa dziennikarzy dotyczyła konkretnie testów Kubicy przed jazdami na torze Hungaroring, jeszcze w barwach Renault. Polak miał zdać test na najszybsze opuszczenie bolidu. Przepisy mówią jasno, że czas ten musi wynosić mniej niż 5 sekund. Warto dodać, że od sezonu 2018 zostanie od wydłużony, gdyż wprowadzony system Halo. Ma on na celu poprawić bezpieczeństwo kierowcy. Przykładowy wygląd takiego systemu możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.


Okazało się, że Robert Kubica bez problemu poradził sobie z wyjściem z bolidu. Dodatkowo, jak mówią dziennikarze Sky Sports, Polak opuścił go najszybciej w historii. To jedynie może potwierdzać, że Kubica nie ma już dużych problemów z prawą ręką i jest fizycznie gotowy na powrót do Formuły 1.

- To będzie wielka historia. Nie było go w Formule 1 sześć lat. Przeszedł wiele operacji, ale wygląda na to, że jest on gotowy fizycznie i psychicznie na powrót. Wiemy, że stracił dużo siły w prawej ręce, ale niedawno się dowiedziałem, że podczas testów na Węgrzech opuścił bolid najszybciej w historii, więc wydaje się, że nie powinien on mieć żadnego problemu z takimi wyzwaniami fizycznymi - powiedział Martin Brundle o Robercie Kubicy.

Całą rozmowę obu prowadzących program na Sky Sports F1 możecie obejrzeć poniżej. Fragment dotyczący Roberta Kubicy zaczyna się od 1:30.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz