Listwa - pasek

środa, 22 listopada 2017

OFICJALNIE: Robert Kubica pojedzie w testach z Williamsem

Jak dotąd nie było żadnego oficjalnego potwierdzenia ze strony Williamsa, że Robert Kubica miałby jeździć w posezonowych testach na torze w Abu Zabi. Dziś zespół wydał oświadczenie, w którym przedstawia plan jazd na całe dwa dni. Najważniejszą wiadomością jest, że jednym z testujących będzie polski kierowca, który cały czas jest w grze o angaż w ekipie z Grove.

Posezonowe testy będą trwać dwa dni. Oprócz Roberta Kubicy będą testować Lance Stroll oraz Sergey Sirotkin. Kierowcy będą mieli do dyspozycji bolid Williamsa z tego sezonu, FW40.

28 listopada, w środę rano, za kierownicę bolidu ekipy z Grove zasiądzie Robert Kubica. Po południu zostanie on zmieniony przez Lance'a Stroll'a, obecnego kierowcę Williamsa. 29 listopada dzień jazd w Williamsie otworzy Sergey Sirotkin. Rosjanin po południu ponownie przekaże auto Kubicy. Oznacza to, że Polak będzie jeździł najwięcej.

Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu zespołu "test ma na celu ocenę opon Pirelli na 2018 rok", co będzie mógł zrobić "mając interesujący skład kierowców: Roberta, który ma już ogromne doświadczenie, oraz obiecujący talent w Formule 1 - Sergeya".

Przeczytaj więcej: Canal+: Kubica już z kontraktem. Rzecznik Williamsa zaprzecza

To nie będą pierwsze wspólne testy Kubicy i Williamsa. Polski kierowca jeździł już z brytyjskim zespołem na Hungaroringu bolidem z 2014 roku oraz był obecny w ich symulatorze.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz