Listwa - pasek

sobota, 11 listopada 2017

Kubica bliski testów w Abu Zabi

Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa, w rozmowie z niemieckim Sky Sport przyznał, że Robert Kubica być może będzie testował na torze w Abu Zabi po zakończeniu sezonu F1. Według Autosportu Polak miałby jeździć pierwszego dnia testów. Dodatkowe szczegóły Lowe ujawnił w najnowszym wywiadzie dla stacji Eleven Sports. 
Po raz pierwszy na temat testów Roberta Kubicy Paddy Lowe wypowiedział się w piątek, 10 listopada, pomiędzy pierwszą a drugą sesją treningową GP Brazylii. Dyrektor techniczny Williamsa przyznał, że polski kierowca najprawdopodobniej zasiądzie za kierownicą bolidu ekipy z Grove w jeden z dni testowych po GP Abu Zabi, czyli 28 lub 29 listopada. Autosport podaje, że Kubica miałby jeździć pierwszego dnia, jednakże nie jest to informacja potwierdzona.

Dzisiaj Paddy Lowe został ponownie zapytany o Roberta Kubicę, tym razem przez stację Eleven Sports. Niestety, na oficjalną decyzję zespołu musimy jeszcze trochę poczekać.

- Ten proces z udziałem Roberta trwa. Sprawdzaliśmy go jako opcję w kontekście jeżdżenia w Formule 1 i nadal to będziemy robić. W tym momencie nie ma żadnych decyzji - powiedział Lowe.
Na pytanie czy Kubica ma szanse pojechać w posezonowych testach w Abu Zabi, Brytyjczyk odpowiedział: "Tak, oczywiście. I to będzie, i to może być część tego procesu. Ale mamy też inne pomysły, które bierzemy pod uwagę.".

Całą wypowiedź Paddiego Lowe'a możecie obejrzeć poniżej.


Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz