Listwa - pasek

czwartek, 10 maja 2018

Kajetanowicz w WRC2. Pierwszy start już w czerwcu!

Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy, wraca na rajdowe trasy. Kierowca z Ustronia zdradził dziś podczas konferencji prasowej w Warszawie, że będzie rywalizował w Rajdowych Mistrzostwach Świata w klasie WRC2. Głównym sponsorem Polaka pozostała spółka Lotos.

Pierwszy start w tym sezonie Kajetan Kajetanowicz zaliczy w Rajdzie Sardynii, który odbędzie się w dniach 7-10. czerwca. Nie jest znane jeszcze nazwisko pilota kierowcy Lotos Rally Team. Kierowca z Ustronia pojedzie Fordem Fiesta R5, którą obsługiwać będzie M-Sport Polska.

Tegoroczny program startów Kajetana Kajetanowicza zakłada łącznie co najmniej 4 starty w WRC. Spodziewać się można, że polski kierowca wystartuje w Rajdzie Polski z bazą w Mikołajkach, jak to miało miejsce rok temu. Sezon trzykrotnego rajdowego mistrza Europy zakończy start w Barbórce Warszawskiej.


– Każdy z poprzednich sezonów był wielkim wyzwaniem, jednak starty w mistrzostwach świata można zdefiniować kumulacją emocji do pełna. Wiem, że wielu kibiców oczekiwało na tę informację, podobnie jak ja. Dziękuję im za cierpliwość i zaufanie. Wierzę, że będą dalej obserwować rozwój sytuacji z zaciśniętymi kciukami. Staję przed wysoko zawieszoną poprzeczką do pokonania, jednak z fantastycznym dopingiem polskich fanów można z powodzeniem walczyć o najlepsze wyniki. Przed naszym zespołem nowy sprawdzian. Do pokonania mamy nieznane i nowe odcinki specjalne, na których czeka nas rywalizacja z doświadczonymi oraz fenomenalnymi konkurentami, ale jak zawsze jesteśmy gotowi podejmować coraz większe wyzwania. Kontynuuję współpracę z M-Sport Poland, co bardzo mnie cieszy, ponieważ wiem, jak wiele serca wkładają w nasze starty. Dziękuję Grupie LOTOS, Delphi Technologies i Driving Experience – partnerom, którzy po raz kolejny zaufali i docenili nasze wyniki, nie tylko sportowe. To ich wsparcie spowodowało, że długo oczekiwany krok do świata WRC stał się w końcu rzeczywistością - powiedział Kajetan Kajetanowicz podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz