Listwa - pasek

środa, 16 maja 2018

Maciej Szczepaniak pilotem Kajetana Kajetanowicza

Kilka dni temu do kibiców dotarła wiadomość o startach Kajetana Kajetanowicza w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Na prawym fotelu potowarzyszy mu Maciej Szczepaniak. Duet reprezentować będzie barwy LOTOS Rally Team. Zgodnie z zapowiedziami zobaczymy ich w co najmniej czterech rajdach kategorii WRC2. Pierwszy start Polaków odbędzie się podczas czerwcowego Rajdu Sardynii. 


- Cieszę się, że mogę ogłosić coś, na co czekało bardzo wielu kibiców. Po prawej stronie mojego Forda Fiesty R5 usiądzie Maciej Szczepaniak, którego wieloletnia kariera to w znacznej mierze własnie Rajdowe Mistrzostwa Świata - czytamy na profilu Kajetana Kajetanowicza na Facebooku.

- Od wielu lat mam przyjemność uczestniczyć w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Każdy udział w rajdzie tej rangi to ekstremalne wyzwanie, niezależnie od tego, czy siedzisz na pokładzie samochodu klasy WRC, R5 czy Junior WRC. To najdłuższe, najtrudniejsze i najbardziej wymagające zawody. Kajetan jest kierowcą o bardzo renomowanym nazwisku, z wielkimi osiągnięciami w mistrzostwach Europy. Stanie do rywalizacji z najszybszymi kierowcami świata, co stanowi duży sprawdzian. Dla mnie wyzwaniem jest podzielenie się doświadczeniem i dostarczenie mu komfortu pracy, jakiego oczekuje. Mój cel jest zawsze taki sam: być najbardziej użytecznym narzędziem w rękach kierowcy, co od wielu lat podkreślam. Jestem po to, aby pomóc Kajetanowi, tak samo, jak każdy inny członek zespołu - mówi Maciej Szczepaniak.

Maciej Szczepaniak ma na swoim koncie ponad 100 startów w Mistrzostwach Świata. W tym roku zaliczył już dwa starty, pilotując Huberta Ptaszka podczas Rajdu Azorów i Rajdu Wysp Kanaryjskich. Obie rundy odbyły się w ramach tegorocznego cyklu ERC.

Najlepszym wynikiem Szczepaniaka w klasyfikacji WRC2 jest dwukrotnie wywalczone wraz z Hubertem Ptaszkiem drugie miejsce w 2016 roku w Rajdzie Meksyku i Rajdzie Argentyny.

Jak dotąd, najlepszym wynikiem pilota jest 6. miejsce w Rajdzie Argentyny w 2014 roku, a jego pierwszym wygranym oesem w WRC jest pierwszy z odcinków specjalnych Rajdu Monte Carlo 2014, w którym brał udział w duecie z Robertem Kubicą.

Kalendarze WRC i ERC nie pokrywają się, więc podjęcie współpracy z Kajetanem Kajetanowiczem nie równa się końcu współpracy Maćka Szczepaniaka z Hubertem Ptaszkiem.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz