Listwa - pasek

niedziela, 20 maja 2018

Rajd Sardynii 2018: Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wśród 50 załóg na liście zgłoszeń

Do siódmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajdu Sardynii, zgłosiło się 50 załóg. Wśród nich są dwie, które reprezentować będą polskie barwy - Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur oraz Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Na włoskich trasach zobaczymy łącznie 16 aut w specyfikacji WRC oraz 12 samochodów R5. 

Standardowo, w klasie WRC na liście zgłoszeń widnieją po 3 zgłoszenia od zespołów M-Sportu, Hyundaia, Toyoty i Citroena. Dodatkowo na starcie planują pojawić się takie załogi, jak Martin Prokop i Jan Tomanek (Ford Fiesta RS WRC), dla których to będzie pierwszy start w tym sezonie. W klasie WRC zobaczymy także duet Yazeed Al-Rajhi/Michael Orr, których mogliśmy już oglądać podczas Rajdu Szwecji oraz Rajdu Portugalii, ale niestety w obu przypadkach nie ukończyli rywalizacji. Podobnie, jak wcześniej wspomniana załoga z Czech, pojadą oni Fordem Fiestą RS WRC.

Do rywalizacji w klasie WRC2 zgłosiło się 12 załóg. Dwie z nich reprezentować będą polskie barwy. Z numerem 35, w Skodzie Fabii R5, wystartują Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur. W tym sezonie mieliśmy już okazję oglądać ich podczas Rajdu Szwecji, w którym zajęli 9. miejsce w klasie, Rajdu Korsyki, który ukończyli na 5. pozycji oraz w Rajdzie Portugalii, w którym uplasowali się na świetnym, drugim miejscu. Z numerem 42, w Fordzie Fiesta R5, wystartuje Kajetan Kajetanowicz, dla którego będzie to debiut na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata poza granicami kraju. Pilotować go będzie Maciej Szczepaniak, którego w tym sezonie dwukrotnie oglądaliśmy w duecie z Hubertem Ptaszkiem - podczas Rajdu Azorów oraz Rajdu Wysp Kanaryjskich.

Obecnie w klasyfikacji WRC2 liderem jest Pontus Tidemand, którego jednak nie zobaczymy na włoskich trasach. Głównym rywalem Polaków w walce o jak najlepsze rezultaty pozostaje Jan Kopecky, który aktualnie traci do lidera klasyfikacji 43 punkty.

W klasie WRC3 zobaczymy 4 załogi. Obecnie na pozycji lidera w klasie, z liczbą 62 punktów, plasuje się Denis Rådström. Na drugim miejscu jest Emil Bergkvist, któremu brakuje do pierwszego miejsca 17 punktów. W Rajdzie Sardynii nie zobaczymy jednak żadnego z wymienionych.

Pierwszy odcinek specjalny rajdu - OS1 Ittiri Arena Show - rozpocznie się 7. czerwca o godzinie 18.

Całą listę startową rajdu możecie zobaczyć TUTAJ.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz