Listwa - pasek

wtorek, 1 maja 2018

Rajd Wysp Kanaryjskich 2018: 28 aut R5 i 14 odcinków specjalnych. Część załóg już po testach

Już w najbliższy czwartek, 3. maja, rusza druga runda FIA Rajdowych Mistrzostw Europy, 42. edycja Rajdu Wysp Kanaryjskich. Lista zgłoszeń liczy łącznie 94 załogi - 60 startujących w ERC oraz 34 w lokalnych rozgrywkach. Polskę będą reprezentować 4 duety, wszystkie w klasie aut R5. Część zawodników odbyła już testy przed startem rajdu. Tegoroczna edycja imprezy będzie liczyć 14 odcinków specjalnych.

Z "jedynką" do rajdu wystartują Alexey Lukyanuk i Alexey Arnautov (Ford Fiesta R5). Dalej na liście zgłoszeń są bracia Bruno i Hugo Magalhaes (Skoda Fabia R5), duet Norbert Herczig/Ramon Ferencz (Fabia R5) i pierwsza z polskich załóg: Łukasz Habaj/Daniel Dymurski (Fiesta R5). Polskie barwy reprezentować będą również Hubert Ptaszek/Maciej Szczepaniak (Fabia R5), Grzegorz Grzyb/Jakub Wróbel (Fabia R5) i Aleksander Zawada/Grzegorz Dachowski (i20 R5). Łącznie powinniśmy zobaczyć 23 auta klasy R5.

W ERC2 zgłosiło się pięć załóg, w ERC3 - trzynaście, w klasie juniorów do lat 27 - jedenaście, zaś w stawce do lat 28 - dziewięć.

Część startujących odbyła przedrajdowe testy - wśród nich są Alexey Lukyanuk, który miał małą przygodę na trasie, co zobaczyć możecie niżej, Aleksander Zawada, Chris Ingram, Ivan Ares i Grzegorz Grzyb. Swoje auto uszkodził nie tylko Rosjanin, ale także Ingram i Ares. W przypadku pierwszego wymienionego, uszkodzenia były poważne - naprawa ich wymagała praktycznie wymiany przodu samochodu. Na szczęście kilka godzin później Fabia R5 Brytyjczyka była już sprawna.42. Rajd Wysp Kanaryjskich liczyć będzie 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 207,29 km. W czwartek, 3. maja o godzinie 11:48 czasu lokalnego (13:48 w Polsce), zawodnicy wyjadą na trasę odcinka kwalifikacyjnego, który mierzyć będzie 3,43 km.
Prawdziwa rywalizacja zacznie się dzień później od odcinka Valsequillo (10,69 km), który będzie przejeżdżany dwukrotnie w pętli razem z próbami San Mateo (15,04 km) i Artenara (23,05 km). Dzień zakończy superoes Las Palmas de Gran Canaria (1,44 km), który załogi przejadą dwa razy.
Sobotnie odcinki to pętla składająca się z odcinków Arucas (11,58 km), Moya (15,08 km) oraz Galdar (24,21 km), którą zawodnicy przejadą dwukrotnie. Zwycięzcę rajdu powinniśmy poznać około godziny 18:30.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz