Listwa - pasek

środa, 30 maja 2018

Rajd Nadwiślański 2018: Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń z "jedynką"

Czołówka Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pojawi się na starcie Rajdu Nadwiślańskiego, który w tym roku jest trzecią rundą krajowej rywalizacji. Na liście zgłoszeń znalazły się 34 załogi, z aktualnymi liderami klasyfikacji generalnej, Jakubem Brzezińskim i Kamilem Kozdroniem.

Jakub „Colin” Brzeziński w łącznej punktacji RSMP wyprzedza parę Grzegorz Grzyb / Robert Hundla o zaledwie 2 punkty. W pierwszych dwóch startach w sezonie 2018 to właśnie ta para kierowców podzieliła się wygranymi. Grzegorza Grzyba nie zabraknie na trasach wokół Puław, podobnie jak Brzeziński, wystartuje Skodą Fabią R5.

Kolejna grupa na liście zgłoszeń to załogi, które zaprezentują się na pokładach samochodów Ford Fiesta R5. Tomasz Kasperczyk, Zbigniew Gabryś i Jarosław Kołtun w tegorocznej rywalizacji na odcinkach specjalnych RSMP regularnie zdobywają punkty i na pewno będą walczyć o podium także w Rajdzie Nadwiślańskim. Z numerem czwartym na liście widoczny jest Mikołaj Marczyk. który wystartuje Skodą Fabia R5.

Bez wątpienia jednym z największych faworytów walki o czołowe pozycje będzie Filip Nivette, który przed rokiem na odcinkach Rajdu Nadwiślańskiego zapewnił sobie tytuł mistrza Polski, zostawiając rywali daleko z tyłu. Nivette, pilotowany przez Kamila Hellera będzie chciał odrobić straty z dwóch pierwszych rund RSMP za kierownicą Forda Fiesta Proto.

Rajd Nadwiślański to także czwarta odsłona tegorocznych HRSMP (Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski). Na starcie tradycyjnie będzie można zobaczyć prawdziwe perełki motoryzacji, ale zachęcamy także do śledzenia rywalizacji na odcinkach specjalnych. Na liście zgłoszeń pojawili się czołowi zawodnicy sezonu 2018, wśród nich Piotr Zaleski (Porsche 911 S.C. RS) czy Robert Luty (Subaru Legacy).

Listy zgłoszeń: RSMP / HRSMP

fot.: Mateusz Rusinek

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz