Listwa - pasek

niedziela, 20 maja 2018

Rajd Nadwiślański 2018: Poznaliśmy już wszystkie odcinki tegorocznej edycji

Przed nami trzecia runda polskiego rajdowego cyklu - Rajd Nadwiślański. W tym roku impreza odbędzie się w drugi weekend czerwca. Znane już są wszystkie z dziesięciu odcinków specjalnych, jakie zaplanował organizator. Bazą rajdu będą Puławy.
Pierwszy etap Rajdu Nadwiślańskiego to sześć odcinków specjalnych, zlokalizowanych w większości na południowy zachód od Puław. Wszystkie zostaną rozegrane w sobotę, 9 czerwca.

Rywalizacja rozpocznie się dobrze znanym z minionych edycji Rajdu Nadwiślańskiego miejskim odcinkiem w Puławach, który tradycyjnie skupia rzesze rajdowych kibiców. Chwilę po 14:00 na starcie pojawi się pierwsza załoga walcząca o kolejne punkty cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W sobotnie popołudnie kibice mogą wybrać się także na trasy OS2 i OS5 (Wilków) oraz OS3 i OS6 (Łaziska), które zostały umiejscowione w bardzo niewielkiej odległości, dając szansę komfortowego przemieszczania się pomiędzy punktami widokowymi. Dla tych, którzy zdecydują się na obserwowanie rywalizacji poza Puławami, emocje potrwają od 14:55 aż do godzin wieczornych,  kiedy po zakończeniu sobotniej walki kierowcy skierują się w stronę strefy serwisowej.

- Rajd Nadwiślański słynie ze swojej kompaktowości. Impreza organizowana przez Automobilklub Polski została wybrana przez kibiców najlepszą rundą RSMP nie bez powodu – wybór lokalizacji odcinków specjalnych daje możliwość obserwowania rywalizacji bez konieczności pokonywania wielokilometrowych odległości. Tak będzie także w tym sezonie – podkreśla dyrektor rajdu, Daniel Siemczuk.

Ci, którzy pozostaną w Puławach, także nie będą narzekać na brak emocji. Po otwierającym rajd odcinku w centrum miasta, kierowcy wrócą na tę trasę raz jeszcze. Ponownie pojawią się tu o 17:55, po wcześniejszej wizycie w serwisie.


Niedzielne odcinki specjalne Rajdu Nadwiślańskiego przeniosą załogi oraz kibiców na południowy wschód od Puław. Drugi etap rajdu to cztery próby, ceremonia mety została zaplanowana na 15:30.

Cztery niedzielne odcinki mają łączną długość blisko 70 kilometrów, ale podobnie jak podczas sobotniej rywalizacji, zostały zlokalizowane w niewielkiej odległości. OS7 i OS9 (Józefów) oraz OS8 i OS10 (Urzędów) dzieli zaledwie kilka minut jazdy samochodem, co znacznie ułatwi obserwowanie poczynań załóg walczących na trasach Rajdu Nadwiślańskiego.

Pierwszy odcinek startuje o godzinie 10:00, o poranku kibice będą więc mieli wystarczająco dużo czasu, by dotrzeć w najbardziej dogodne i interesujące miejsca.

OS Urzędów to najdłuższa próba rajdu, licząca prawie 22 kilometry, pełna szybkich sekcji, ale także trudnych, technicznych fragmentów. To także odcinek, który zakończy zmagania na trasach Rajdu Nadwiślańskiego i zdecyduje o jego końcowych wynikach. Ostatni akt tegorocznej walki o kolejne punkty RSMP rozpocznie się o 13:20.

Po ostatnich przejazdach zapraszamy ponownie do Puław, na ceremonię mety i wręczenia nagród.

źródło: rajdnadwislanski.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz