Listwa - pasek

niedziela, 6 maja 2018

Rajd Wysp Kanaryjskich 2018: Lukyanuk i Arnautov zwycięzcami. Grzyb najszybszy z Polaków

Rosyjski duet, Alexey Lukyanuk i Alexey Arnautov, zakończyli drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy, Rajd Wysp Kanaryjskich, z kompletem punktów. Załoga jadąca Fordem Fiesta R5 była najszybsza spośród wszystkich duetów na obu etapach imprezy oraz, co za tym idzie, w całym rajdzie. Na podium stanęli także Nikolay Gryazin i Yaroslav Fedorov oraz Fabian Kreim i Frank Christian.

Alexey Lukyanuk i Alexey Arnautov wywieźli z Wysp Kanaryjskich 39 punktów, dzięki czemu utrzymali oni pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu i mają oni na koncie łącznie 76 oczek.
- To niesamowite, cisnęliśmy cały weekend. Jestem zadowolony z wyników, bardzo dziękuję sponsorom, mojemu zespołowi i fanom Wszyscy byli świetni - powiedział Rosjanin na mecie.


Na drugim miejscu na mecie z łącznym czasem gorszym o 51,7 sekundy zameldowali się Nikolay Gryazin i Yaroslav Fedorov. Podium zamknęli Fabian Kreim i Frank Christian (+1:29,5 min). Jest to dla nich pierwsze podium w ERC.

W klasyfikacji generalnej dalej zostali sklasyfikowani Jose Antonio Suarez i Candido Carrera (+1:48,4 min). Jedynie o 1,5 sekundy wolniejsi byli Laurent Pellier i Geoffrey Combe (+1:49,9 min). Szóste miejsce zajęła najszybsza z polskich załóg, Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (+2:04,5 min).

- Świetny rajd dla nas. Próbowaliśmy być szybsi na ostatnim odcinku, chcieliśmy być w top 5. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, jesteśmy na mecie tego trudnego rajdu. Jestem lekko rozczarowany wczorajszym drugim odcinkiem, ale teraz się cieszę - mówił Grzyb.


Przypomnijmy, że na OS2 polski kierowca stracił 36 sekund do lidera. Najprawdopodobniej było to wynikiem błędów Polaka spowodowanych przez trudne warunki na trasie.

Ciasno było od miejsca siódmego do dziesiątego. Siódme miejsce należało do braci Bruno i Hugo Magalhaes (+2:21,1 min), ósme do Ivana Aresa i Jose Antonio Pintora (+2:23,1 min), którzy byli wolniejsi jedynie o 2 sekundy. Z dziewiątym wynikiem na mecie zameldowali się Miguel Fuster i Ignacio Avino (+2:24,3 min), zaś z dziesiątym - Eyvind Brynildsen i Torstein Eriksen (+2:25,9 min).

Tuż za najszybszą dziesiątką, na jedenastym miejscu została sklasyfikowana druga z polskich załóg - Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (+3:07,4 min). Na szesnastej pozycji rajd ukończyli Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak (+4:45,9 min), natomiast na osiemnastej Aleksander Zawada i Grzegorz Dachowski (+7:05,8 min). Przejazd tej załogi na jednym z odcinków specjalnych możecie zobaczyć poniżej.



Z pewnością wynik MSZ Racing byłby lepszy, gdyby nie uszkodzone zawieszenie na OS5 po uderzeniu tylnym kołem w krawężnik. Dodatkowo, brak wszystkich części zapasowych i wydłużone prace nad w serwisie spowodowały, że Zawada i Dachowski spóźnili się na punkt kontroli czasu przed pierwszym sobotnim odcinkiem i do ich końcowego wyniku doliczono 1:20 min.

W ERC2 najszybsi byli Tibor Erdi/Gyorgy Papp, natomiast w ERC3 Florian Bernardi/Victor Bellotto. W klasie U28 na pierwszym miejscu był Nikolay Gryazin, a podium uzupełnili Fabian Kreim (+38,1 sek) oraz Jose Suarez (+57,0 sek). Ptaszek był piąty (+3:54,5 min), a Zawada szósty (+6:14,4 min). W stawce juniorów do lat 27 liderem okazał się być Diogo Gago.


Kolejna, trzecia runda Rajdowych Mistrzostwach Europy odbędzie się w dniach 1-3 czerwca. Będzie nią Rajd Akropolu z bazą w greckiej miejscowości Lamia.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz