Listwa - pasek

niedziela, 2 września 2018

30 stref kibica na 75. Rajd Polski

Firma Top Racing, partner komercyjny PZM 75. Rajdu Polski, przygotowała ponad 30 stref kibica przy odcinkach specjalnych tegorocznej edycji imprezy. Wszystkie strefy wyposażone będą w toalety przenośne, a na niektórych z nich przygotowane zostaną punkty gastronomiczne wraz z nagłośnieniem.

Wszystkie strefy znajdują się na terenach wynajętych od ich właścicieli i będą wytyczone oraz oznakowane zgodnie z regułami bezpieczeństwa. Do stref prowadzić będzie kilkaset tabliczek kierunkowych rozstawionych przy głównych drogach tranzytowych pomiędzy odcinkami.

W strefie zlokalizowanej na terenie toru Mikołajki Arena znajdować się będzie lądowisko dla helikopterów wykonujących loty widokowe. Ta doskonale znana kibicom z lat ubiegłych atrakcja, w tym roku umożliwi oglądanie z lotu ptaka pięciu odcinków (Superoes Mikołajki Arena w piątek, dwukrotnie odcinek Mikołajki Max w sobotę oraz dwukrotnie oes Baranowo w niedzielę). Bilety na loty widokowe już teraz można kupić w sklepie topracingshop.pl, a podczas rajdu będą dostępne w Punktach Informacji Kibica oraz na lądowisku na terenie toru.

Największa powierzchniowo strefa kibica – Dobra Wola (ponad 20 hektarów) znajduje się na sobotnim odcinku Stare Juchy (OS-4 i OS-8). W tym dniu warto także rozważyć odwiedzenie znajdujących się na oesie Świętajno stref z „hopami” – Zajdy i Rosochackie, a także zlokalizowanych bliżej Mikołajek stref Górkło (OS-2 i OS-6 Paprotki) oraz Nowe Sady (OS-5 i OS-9 Mikołajki Max).

W niedzielę została dla kibiców przygotowana nowa strefa Sołdany (OS-10 i OS-13 Pozezdrze). Godne polecenia są również znajdujące się na nowym fragmencie OS-11 i OS-14 (Gołdap) strefy Marcinowo i Włosty. Ostatni niedzielny odcinek to doskonale znana z lat ubiegłych próba sportowa Baranowo (OS-12 i OS-15), na której największym zainteresowaniem wśród kibiców cieszy się zazwyczaj bardzo techniczny i „klimatyczny” fragment trasy przebiegający uliczkami byłego PGR.

Mapy odcinków specjalnych wraz z zaznaczonymi strefami widokowymi wkrótce zostaną opublikowane w dziale dla kibiców. W najbliższych dniach znajdą się tam również wykonane z powietrza zdjęcia wszystkich stref kibica.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz