Listwa - pasek

środa, 12 września 2018

Rajd Turcji 2018: Po ośmiu latach ponownie w WRC

W najbliższy weekend (13-16.09.) odbędzie się Rajd Turcji, który powrócił do kalendarza WRC po ośmiu latach przerwy. Jest to 10. runda tegorocznego sezonu mistrzostw świata. Jako bazę rajdu wybrano nadmorski kurort Marmaris, w pobliżu którego zlokalizowane są odcinki specjalne. Większość zawodników nie miała wcześniej styczności z tymi trasami, kibice mogą więc spodziewać się wielu emocji. 

Na liście zgłoszeń widnieją nazwiska czołowych zawodników klasyfikacji WRC, zapewne szczególną uwagę kibice poświęcą  rywalizacji między Sebastienem Ogierem, Thierrym Neuvillem i Ottem Tanakiem. Neuville ma w tej chwili 23 punkty przewagi nad Francuzem, ten natomiast wyprzedza Tanaka trzynastoma punktami. W walce o jak najlepsze rezultaty liczyć się będą także zespołowi koledzy Estończyka: Jari-Matti Latvala oraz Esapekka Lappi.

Na liście startowej w klasyfikacji WRC2 widnieje 15 załóg. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak jako jedyni będą reprezentować polskie barwy, będzie to dla nich trzeci w tym sezonie start w mistrzostwach świata (komentarz kierowcy przed rajdem możecie przeczytać TUTAJ) Na tureckich odcinkach pojawią się również fabryczni kierowcy Skody: Pontus Tidemand i Jan Kopecky. Czech na chwilę obecną jest liderem klasyfikacji WRC2 (100 punktów), Szwed traci do niego zaledwie 7 punktów. Trzecie miejsce w punktacji zajmuje Brytyjczyk Gus Greensmith (55 punktów). Tuż za podium znajduje się Łukasz Pieniążek, którego jednak nie zobaczymy w Rajdzie Turcji, ponieważ będzie się przygotowywał do występu w Rajdzie Polski.

ZOBACZ TEŻ: Rajd Warmiński treningiem Pieniążka przed polskim klasykiem

Na dziesiątą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata składać się będzie 17 odcinków specjalnych. Na czwartek zaplanowano odcinek testowy, a wieczorem rywalizację otworzy próba SSS Turkey (2,00 km). W piątek na zawodników czekać będą trzy pokonywane dwukrotnie odcinki: Cetibeli (38,10 km), Ula (21,75 km) oraz Cicekli (12,57 km). W sobotę zawodnicy będą mieli do przejechania dwa razy kolejne trzy próby: Yesilbelde (34,24 km), Datca (10,70 km) i Icmeler (20,37 km). Rywalizacja ostatniego dnia rozegra się na czterech oesach: Ovacik (8,05 km), Gokce (12,65 km) oraz Marmaris (7,14 km), który będzie jednocześnie pierwszym niedzielnym odcinkiem oraz Power Stage'm.
fot. Jaanus Ree

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz