Listwa - pasek

piątek, 7 września 2018

Rajd Elektrenai 2018: Brzeziński rezygnuje ze startu

Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń zrezygnowali ze startu w Rajdzie Elektrenai, szóstej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mimo, że polski duet widniał na liście zgłoszeń, to dziś zabrakło ich na liście startowej. Na razie załoga nie podała oficjalnego powodu wycofania się z rywalizacji.

Jakub Brzeziński aktualnie jest liderem w tegorocznym sezonie RSMP. Ma 42 punkty przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Grzegorzem Grzybem, co pozwoli mu na zachowanie pozycji lidera nawet, gdy kierowca z Rzeszowa pilotowany przez Jakuba Wróbla, zdobędzie komplet punktów. W Rajdzie Elektrenai do zdobycia jest łącznie 30 punktów - 25 za wygranie imprezy oraz 5 za najlepszy czas na kończącym odcinek rajdzie, Power Stage'u.

Możliwym powodem rezygnacji Jakuba Brzezińskiego jest zachowanie budżetu na następny sezon bądź lepsze przygotowanie się do Rajdu Polski, który będzie ostatnią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas niej zdobyte punkty przez kierowców zgłoszonych do rywalizacji w krajowym czempionacie będą liczone podwójnie.

ZOBACZ TEŻ: Rajd Elektrenai 2018: Czy na litewskich szutrach rozstrzygnie się walka o mistrzostwo?

AKTUALIZACJA:
Poznaliśmy powód rezygnacji kierowcy ze startu. Jakub Brzeziński czas przed Rajdem Polski poświęci przygotowaniu się do polskiego klasyka. Informacja ta oznacza dla polskich kibiców, że z pewnością zobaczymy duet Brzeziński/Kozdroń na mazurskich szutrach.

- Robimy wszystko żeby pojawić się i dobrze przygotować do ostatniego starcia o tytuł podczas Rajdu Polski w Mikołajkach. Trzymajcie za nas kciuki, widzimy się w Mikołajkach za niespełna półtora tygodnia - napisał Jakub Brzeziński na swojej stronie na Facebooku.


fot. facebook.com/colinteam

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz