Listwa - pasek

środa, 12 września 2018

Rajd Warmiński treningiem Pieniążka przed polskim klasykiem

Łukasz Pieniążek oraz Przemysław Mazur, którzy w tym roku startują w cyklu WRC2, dodatkowo planują wziąć udział w 75. Rajdzie Polski, siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Polski duet zdecydował się, aby przed najważniejszą rajdową imprezą w kraju wziąć udział w 21. Rajdzie Warmińskim (15-16.09), co ma pomóc w lepszym przygotowaniu się do Rajdu Polski (21-23.09).

- Pomysł na start w Rajdzie Warmińskim zrodził się właściwie w ostatniej chwili. Postanowiliśmy wziąć w nim udział w ramach przygotowań przed Rajdem Polski, aby sprawdzić nasze tempo na polskich szutrach w bojowych warunkach.

Nie znamy jeszcze listy zgłoszeń, ale startujemy w najmocniejszej klasie, więc na pewno nie będziemy zdejmować nogi z gazu i powalczymy o zwycięstwo.

Nasz ostatni start miał miejsce na asfalcie, więc tym bardziej cieszę się, że zrobimy trochę kilometrów na szutrze przed naszym docelowym startem, jakim jest oczywiście Rajd Polski.

To dla nas bardzo ważna impreza, nie tyle w kontekście punktów i mistrzostw, bo zaliczana jest do cyklu, w którym nie startujemy na co dzień. Impreza w Mikołajkach będzie dla nas ważna z punktu widzenia polskiego kibica, chcemy się pokazać z dobrej strony i wyjść do wszystkich, którzy wspierają nas przez cały sezon.

Niestety nie mamy na to zbyt wielu okazji w trakcie sezonu. Ponadto, ominęliśmy pewien etap rozwoju w Polsce, więc zbliżający się start będzie dla nas świetną okazją do sprawdzenia jak wyglądamy na tle polskiej czołówki i czy idziemy w dobrym kierunku - napisał na swoim profilu na Facebooku Łukasz Pieniążek.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz