Listwa - pasek

piątek, 7 września 2018

Rajd Elektrenai 2018: Pierwszy dzień dla Marczyka

Po pierwszym dniu Rajdu Elektrenai prowadzi załoga Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk jadąca Skodą Fabia R5. Jest to pierwszy start tego kierowcy na nawierzchni szutrowej w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zeszłoroczny mistrz klasy Open N wygrał oba dzisiejsze odcinki specjalne. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu plasuje się duet Asunmaa/Mannisenmäki (+1,0 sek), zaś na trzecim - Habaj/Dymurski (+2,6 sek).

Organizatorzy Rajdu Elektrenai zaplanowali na dziś dwukrotnie przejeżdżany odcinek specjalny GF Autolizingas (1,07 km). Na obu z nich najszybszy okazał się duet Marczyk/Gospodarczyk.
Dobry start również zaliczył fiński duet Teemu Asunmaa/Ville Mannisenmäki, który na OS1 i OS2 zanotował drugi czas.
Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej należy aktualnie do Łukasza Habaja i Daniela Dymurskiego, który uzyskał kolejno trzeci oraz czwarty wynik.
Jedynie 0,3 sekundy za podium są Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel, natomiast oczko niżej plasuje się najszybsza załoga Rajdowych Mistrzostw Litwy Vanagas/Čepulis (+3,7 sek).

W klasie Open N najszybsi okazali się bracia Łukasz i Tomasz Kotarba. Na drugiej pozycji uplasowali się Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski (+1,3 sek). Podium w klasie Open N po pierwszym dniu zamykają Maciej Stolarski i Łukasz Struk (+2.0 sek).

W klasie aut z napędem na jedną oś w klasyfikacji RSMP pierwsza trójka przedstawia się następująco: na pierwszym miejscu plasuje się załoga Zbroja/Grzesik (Citroën DS3 R3T Max). Na drugiej pozycji, ze stratą 0,7 sekundy, znajduje się litewski duet Pipiras/Paliukenas. Podium zamykają aktualni liderzy klasyfikacji 2WD RSMP - Kacper Wróblewski i Jacek Spentany (+1,4 sek). Jacek Jurecki i Michał Trela, którzy nadal liczą się w walce o tytuł mistrzowski w klasyfikacji sezonu, dzisiejszy dzień kończą na ostatnim, dziewiątym, miejscu w klasie.

W ogólnej klasyfikacji 2WD liderują zawodnicy z Łotwy: Janis Vorobjovs i Ivo Pukis. Na drugim miejscu znajduje się załoga Tamasauskas/Svedas (+5,3 sek). Trzecie miejsce zajął duet Kaleda/Kaleda (+5,4 sek).

Jutrzejsza rywalizacja rozpocznie się o 7:50 od OS3 Samsonas Motorsport.

fot. mikomarczyk.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz