Listwa - pasek

środa, 5 września 2018

Pieniążek i Mazur potwierdzają start w 75. Rajdzie Polski

Aktualnie najlepsza spośród polskich załóg startujących w Rajdowych Mistrzostw Świata - Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur, którzy zajmują po dziewięciu rundach czwarte miejsce w klasie WRC2, potwierdzili swój start w 75. Rajdzie Polski. Polski duet pojedzie po mazurskich szutrach Skodą Fabia R5, którą startują w tym sezonie. Będzie to jeden z trzech ostatnich startów tej załogi w imprezie o randze europejskiej i światowej w sezonie 2018.

To będzie trzeci start Łukasza Pieniążka w Rajdzie Polski. W 2016 roku polskiego kierowcę mogliśmy zobaczyć w Citroënie DS3 R3T Max, wtedy imprezę ukończył na 6. pozycji w klasie JWRC i 7. w WRC3. Rok później Pieniążek wystartował autem z napędem na obie osie i wywalczył Peugeotem 208 T16 11. pozycję w kategorii WRC2. W każdym starcie w tym rajdzie kierowcy z Częstochowy towarzyszył na prawym fotelu Przemysław Mazur.

ZOBACZ TEŻ: 30 stref kibica na 75. Rajd Polski

- Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że wracamy do Rajdowych Mistrzostw Europy w Rajdzie Polski, gdzie możemy rywalizować przed naszymi kibicami, w tym z naszymi sponsorami i partnerami. Będę zdobywał punkty klasie kierowców do lat 28 więc dobrze będzie zmierzyć się z niektórymi kierowcami, z którymi rywalizowałem w ERC Junior, a także będzie to świetne przygotowanie do zbliżających się rund mistrzostw świata, w których będziemy uczestniczyć, Rajdzie Walii i Rajdzie Hiszpanii.
Ukończyłem Rajd Polski z każdym z dwóch ostatnich startów. [...] W związku z tym, że samochody klasy WRC nie są dopuszczone do startów w ERC, to po raz pierwszy będę mógł walczyć o najlepsze miejsce w jednym z moich ulubionych wydarzeń - powiedział Łukasz Pieniążek w rozmowie z dziennikarzem portalu fiaerc.com.

Po Rajdzie Polski załoga Pieniążek/Mazur planuje wystartować w Rajdzie Walii (4-7.10) oraz Rajdzie Hiszpanii (25-28.10).

fot. twitter.com/pieniazekrally

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz