Listwa - pasek

poniedziałek, 10 września 2018

Mikołaj Marczyk o wygranej w Rajdzie Elektrenai

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk nie mogli sobie lepiej wymarzyć debiutanckiego występu ŠKODĄ Fabia R5 na szutrowych odcinkach specjalnych krajowego czempionatu. Reprezentanci ŠKODA Polska Motorsport odnieśli swoje pierwsze wspólne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, wygrywając po dwie próby podczas piątkowej i sobotniej rywalizacji, a także osiągając siedem podiów oesowych. 

Oprócz punktów za zwycięstwo w rajdzie Mikołaj i Szymon wywożą z gościnnej rundy na Litwie dodatkowe pięć oczek za najlepszy czas na ostatnim odcinku specjalnym. Dzięki tej zdobyczy załoga Marczyk / Gospodarczyk umocniła się na trzeciej pozycji w klasyfikacji sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Tegoroczny kalendarz krajowego czempionatu zamyka Rajd Polski, który odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Dodatkowych emocji całej imprezie dodaje fakt, iż na mazurskich trasach pojawią się najlepsi kierowcy z całej Europy – siódma runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski stanowi w tym roku również część cyklu FIA ERC. Na szutrowych odcinkach specjalnych nie zabraknie załogi ŠKODA Polska Motorsport – Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka.

- Pierwszy raz w karierze wygraliśmy razem z Szymonem rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Lepszego debiutu ŠKODĄ Fabia R5 na szutrze nie mogłem sobie wymarzyć. Cieszę się, ponieważ z kilometra na kilometr wykonywaliśmy postępy i zwiększaliśmy nasze tempo, co na koniec zaowocowało tak dobrym wynikiem. Jazda po szutrze sprawia mi dużą przyjemność i momentami potrafię się na nim odnaleźć lepiej niż na asfalcie. Teraz czas na analizę dotychczas zebranych doświadczeń, aby być jak najlepiej przygotowanym do zbliżającego się Rajdu Polski. Wiem, w których miejscach mogę pojechać szybciej, co jest ważne w kontekście dalszego rozwoju mojego tempa. Dziękuję całemu zespołowi i wszystkim kibicom, do zobaczenia na Mazurach! - powiedział Mikołaj Marczyk.

- Jestem szczęśliwy, spełniło się jedno z moich rajdowych marzeń. Był to nasz szutrowy debiut w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, więc podchodziliśmy do tego spokojnie. W trakcie rajdu okazało się jednak, że jesteśmy w stanie walczyć z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Pierwszego dnia wygraliśmy dwa odcinki miejskie, co wzmocniło naszą pewność siebie. Bardzo dziękuję Mikołajowi i całemu zespołowi za ten weekend, dobrze jest być jego częścią. Podziękowania także dla kibiców, to zwycięstwo jest również dla Was! - podsumował start w imprezie Szymon Gospodarczyk.

fot. facebook.com/mikomarczykmotorsport

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz