Listwa - pasek

poniedziałek, 4 listopada 2019

57. Rajd Barbórka 2019: Warszawski klasyk powraca na Tor Służewiec

Trzy lokalizacje i trzy całkowicie różne odcinki specjalne. Tak w sezonie 2019 będzie wyglądała trasa Rajdu Barbórka. Do ubiegłorocznych prób Modlin oraz Bemowo dołącza doskonale znany sprzed kilku lat oraz wysoko oceniany przez kibiców OS Tor Służewiec.

Sobotnia rywalizacja rozpocznie się o godzinie 8:00 na torze Modlin. Podobnie, jak w ubiegłym roku, zostaną tam rozegrane dwa pierwsze odcinki, każdy z nich o długości ponad sześciu kilometrów. Załogi będą pojawiały się na trasie „na zakładkę”, co oznacza, że przez większość czasu kibice będą równolegle oglądać zmagania na dwóch odcinkach specjalnych, rozgrywanych na tej samej trasie.

Po mocnym rozpoczęciu dnia w Modlinie załogi ruszą na podbój Bemowa. Teren Autodromu Automobilklubu Polski to żelazny punkt corocznego harmonogramu Rajdu Barbórka. To tu zbiera się największa liczba rajdowych kibiców, także tu zlokalizowany będzie park serwisowy, w którym na pewno nadarzy się okazja do spotkania Waszych ulubionych kierowców oraz obserwowania z bliska pracy rajdowych zespołów.

Pierwszy przejazd na Bemowie rozpocznie się o 9:30, drugi – podobnie jak w przypadku Modlina, „na zakładkę” – ruszy o 9:45. Dziesięć minut później pierwsze załogi powinny pojawić się na swoich stanowiskach serwisowych zlokalizowanych zaledwie kilkadziesiąt metrów od trasy oraz budynku głównego Automobilklubu Polski.

Areną zmagań decydujących o końcowych rozstrzygnięciach Rajdu Barbórka będzie w tym roku Tor Służewiec. Doceniany i lubiany przez kibiców odcinek specjalny wraca do harmonogramu grudniowej imprezy po kilku latach nieobecności. Na Służewcu pierwsze przejazdy rozpoczną się o 11:00 i znów – tak jak w przypadku Modlina i Bemowa – rajdowi fani otrzymają tu podwójną dawkę emocji. Dwa przejazdy o długości ponad pięciu kilometrów dadzą ostateczną odpowiedź na pytanie, kto zostanie królem Barbórki 2019.

Zwieńczeniem Rajdu Barbórka będzie tradycyjnie wydarzenie, bez którego nie może obejść się warszawski sportowy kalendarz – Kryterium Asów na Karowej. Już o 17:00 rozpoczną się tam przejazdy pokazowe, a właściwa rywalizacja ruszy o 18:30.

Łączna długość odcinków specjalnych Rajdu Barbórka wyniesie w tym roku 33,56 kilometra, wliczając ponad dwukilometrową trasę Kryterium na Karowej.

źródło: barborka.pl
fot. Karolina Borkowska / motoreporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz