Listwa - pasek

sobota, 23 listopada 2019

Rajd Barbórka 2019: Mikołaj Marczyk potwierdził swój start

Najmłodszy rajdowy mistrz Polski, Miko Marczyk, wystartuje w tegorocznym Rajdzie Barbórka. Po spektakularnym sezonie, zakończonym bezapelacyjnym zwycięstwem w klasyfikacji RSMP kierowca z Łodzi zaprezentuje się kibicom na trasie grudniowej imprezy.
ZOBACZ TEŻ: Rajd Barbórka 2019: Wywiad z Miko Marczykiem przed startem: "Kajetan jest dla mnie wielkim autorytetem pod wieloma względami"

Już w ubiegłym sezonie Miko Marczykowi zabrakło do zdobycia tytułu mistrzowskiego bardzo niewiele. W tym roku prezentował równy, wysoki poziom i zapewnił sobie zwycięstwo w końcowej punktacji sezonu. Pilotowany przez Szymona Gospodarczyka kierowca wyprzedził Tomasza Kasperczyka aż o 42 punkty.

W Rajdzie Barbórka Marczyk pojedzie Skodą Fabia R5, w której – zgodnie z regulaminem imprezy organizowanej przez Automobilklub Polski – wprowadzone zostaną najprawdopodobniej drobne modyfikacje.

Załoga Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk to bez wątpienia jedni z największych faworytów rywalizacji w Rajdzie Barbórka. Już w ubiegłym roku na mecie dzielił ich niewielki dystans od wielokrotnego zwycięzcy, Kajetana Kajetanowicza. Podobnie wyglądała rywalizacja w Kryterium Asów na Karowej. Marczyk zajął drugie miejsce, przegrywając z wielokrotnym mistrzem Polski i Europy zaledwie o 97 setnych sekundy.

fot. Karolina Borkowska / MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz