Listwa - pasek

poniedziałek, 25 listopada 2019

Rajd Barbórka 2019: Jakub "Colin" Brzeziński gotowy do piątego z rzędu startu w imprezie

Mistrz Polski w klasie Open 4WD, Jakub Brzeziński, wystartuje w tegorocznym Rajdzie Barbórka. "Colin" zaprezentuje się w samochodzie Ford Fiesta Proto.

Jakub Brzeziński w sezonie 2019 wywalczył swój pierwszy tytuł mistrzowski. W klasyfikacji generalnej RSMP triumfował bezapelacyjnie Miko Marczyk, ale w klasie Open to właśnie Brzeziński nie miał sobie równych. Kierowca, pilotowany przez Dariusza Burkata przypieczętował końcowy sukces w zamykającym sezon, październikowym Rajdzie Dolnośląskim.

W końcowej klasyfikacji Open 4WD załoga Brzeziński / Burkat wyprzedziła o 27 punktów Łukasza Kabacińskiego i Michała Kuśnierza.

„W Barbórce pojadę Proto, choć w przyszłym sezonie chciałbym przesiąść się już do samochodu R5” – mówi Jakub Brzeziński. – „Jestem pewien, że Zbyszek Stec przygotuje auto na Barbórkę najlepiej, jak to możliwe. A ja po prostu będę jechał tak szybko, jak potrafię. Bardzo lubię takie próby, jeśli wszystko zagra, to mam nadzieję, że będę wysoko w klasyfikacji. Na Barbórce musi zagrać wszystko od początku do końca. To bardzo trudny rajd, więc każde odjęcie gazu, każdy błąd, może spowodować stratę trudną do odrobienia”.

Jakub Brzeziński w sezonie 2016 zdobył tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Jest także zwycięzcą kilkudziesięciu turniejów na wirtualnych symulatorach w grze Colin McRae Rally.

fot. barborka.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagramaaby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz