Listwa - pasek

czwartek, 18 listopada 2021

Rajd Barbórka 2021: Marczyk potwierdził swój start w imprezie

Miko Marczyk wystartuje w tegorocznym Rajdzie Barbórka. Dwukrotny rajdowy mistrz Polski po pełnym emocji sezonie, w którym z powodzeniem rywalizuje także w mistrzostwa Europy (cykl ERC), zaprezentuje się kolejny raz przed polską publicznością.

Miko Marczyk, z pilotem Szymonem Gospodarczykiem, w sezonie 2021 kroczą od sukcesu do sukcesu. Najpierw pewnie zdobyli tytuł Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej. Później osiągnęli życiowy wynik zajmując drugie miejsce w rundzie mistrzostw Europy na Węgrzech.

Zamykający rajdowy kalendarz Rajd Barbórka będzie dla załogi ORLEN Team kolejnym poważnym sprawdzianem. Od lat królem Barbórki i najmocniejszym asem Kryterium Karowa jest Kajetan Kajetanowicz. Jednak to właśnie Miko Marczyk co roku podnosi poprzeczkę, którą musi pokonać wielokrotny mistrz Polski i Europy.

– Automobilklub Polski wspiął się na wyżyny. Rajd w tym roku będzie dłuższy, zaczynamy już od piątku, od odcinka miejskiego w Pruszkowie. Słyszałem, że będzie bardzo techniczny i dużo tam się będzie działo. Będzie Słomczyn z długim odcinkiem szutrowym, czyli to, co kibice rajdowi naprawdę kochają. Hopy, skoki, więc z pewnością damy tam z siebie wszystko. Nie tylko my z Szymonem, ale wszyscy zawodnicy, którzy tam wystartują. A stawka na pewno będzie bardzo mocna – powiedział Miko Marczyk.

W ostatniej edycji Rajdu Barbórka, która odbyła się w 2019 roku Miko Marczyk zajął trzecie miejsce, tracąc do Kajetana Kajetanowicza ponad 40 sekund, ale już na trasie Kryterium Karowa był o krok od zdetronizowania kierowcy z Ustronia. Zajął drugie miejsce, zaledwie 0,766 sekundy za zwycięzcą.

źródło: barborka.pl, fot.: Karolina Borkowska/MotoReporter24.pl

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz