Listwa - pasek

środa, 17 listopada 2021

Rajd Monza 2021: Walka o tytuły mistrzowskie ponownie rozegra się na Monzy

Szansę na tytuł rajdowego mistrza świata ma już tylko dwójka kierowców: Sebastien Ogier i Elfyn Evans. Zespołowych kolegów z ekipy Toyoty dzieli 17 punktów, na korzyść pierwszego z wymienionych. Walka rozegra się podczas Rally Monza, który, podobnie jak w 2020 roku, zakończy sezon WRC. Nie jest jeszcze jasna sytuacja w klasach WRC2, gdzie tytuł nadal może wywalczyć aż trójka kierowców, oraz w WRC3 - tutaj z kolei mistrzem tej kategorii ma szansę zostać Kajetan Kajetanowicz.

ZOBACZ TEŻ: Rajd Monza 2021: Kajetanowicz w walce o mistrzostwo świata! Finał sezonu na legendarnym torze Monza

Rajd Monza w tym roku odbędzie się w dniach 18-21 listopada i składać się będzie z 16 odcinków specjalnych. W czwartek, 18 listopada, minutę po godzinie 18 ruszy shakedown o długości 4,09 km.
Następnego dnia organizator przygotował 7 odcinków specjalnych: Gerosa (10,96 km) i Costa Valle Imagna (22,11 km), które załogi przejadą dwukrotnie, jeden po drugim, następnie ponownie 2 razy przejadą próbę Cinturato (14,49 km), a dzień zakończy OS Grand Prix (10,29 km). Trasa ostatnich 2 wymienionych "oesów" biegnie po torze Monza oraz wewnętrznymi dróżkami legendarnego obiektu.
W sobotę zawodnicy będą mieli do pokonania 6 prób sportowych - dwukrotnie przejeżdżane jeden po drugim San Fermo (14,80 km) i Selvino (24,93 km), które zlokalizowane są najdalej od toru, a następnie dwa razy pokonają OS Sottozero (14,39 km) położony przy samym obiekcie.
W niedzielę załogi przejadą trzy odcinki specjalne: Grand Prix znany już z piątku oraz Serraglio (14,62 km), którego drugi przejazd będzie Power Stage'm.

Listę zgłoszeń do Rajdu Monza otwierają pretendenci do mistrzowskiego tytułu - Ogier/Ingrassia i Evans/Martin. Za kierownicą Toyoty Yaris WRC zobaczymy także duety Rovanpera/Halttunen i Katsuta/Johnston. Barwy Hyundai'a będą reprezentować załogi: Neuville/Wydaeghe, Sordo/Carrera oraz Suninen/Markkula. W i20 wystawionym przez prywatny zespół Hyundai 2C Competition ponownie pojedzie Oliver Solberg, zaś na prawym fotelu usiądzie Elliott Edmondson. M-Sport wystawił dwa auta - rywalizować nimi będą Greensmith/Andresson i Fourmaux/Coria.

W klasie WRC2 zobaczymy cztery załogi: Mikkelsen/Hall, Bulacia Wilkinson/Der Ohannesian, Huttunen/Lukka oraz Brazzoli/Fenoli. Z powodu nieobecności Madsa Ostberga największe szanse na tytuł ma Mikkelsen z 126 punktami na koncie. Drugi, Bulacia Wilkinson, ma ich 104.

W WRC3 liderem jest Kajetan Kajetanowicz, który mimo tej samej liczby punktów, co Yohan Rossel (127 pkt.) prowadzi ze względu na wyższą liczbę uzyskanych drugich lokat. Trzeci Emil Lndholm ma raptem 73 "oczka", więc nie będzie się liczył w walce o tytuł.

fot. redbullcontentpool.com

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz