Listwa - pasek

środa, 20 kwietnia 2022

Rajd Chorwacji 2022: Rovanpera przed szansą na powiększenie przewagi. Polskie starcie w WRC2

W nadchodzący weekend (21-24 kwietnia) odbędzie się Rajd Chorwacji, trzecia runda sezonu 2022 Rajdowych Mistrzostw Świata. Jak dotąd ze zwycięstwa mogły się cieszyć załogi Loeb/Galmiche oraz Rovanpera/Halttunen, z czego Ci drudzy obecnie liderują w klasyfikacji generalnej. Polskich kibiców z pewnością zaciekawi rywalizacja w klasie WRC2, w której zobaczymy dwa polskie duety: Kajetanowicz/Szczepaniak i Marczyk/Gospodarczyk.

Listę zgłoszeń do Rajdu Chorwacji otwierają wspomniani Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen. Finowie rywalizować będą za kierownicą Toyoty GR Yaris Rally1 tak jak duety Katsuta/Johnston, Lappi/Ferm i Evans/Martin. Z "dwójką" pojadą Neuville i Wydaeghe, reprezentanci teamu Hyundai'a. W i20 N Rally1 zobaczymy także załogi Solberg/Edmondson i Tanak/Jarveoja. M-Sport przygotował 4 Pumy Rally1, w których jechać będą: Greensmith/Andersson, Breen/Nagle, Fourmaux/Coria oraz Loubet/Landais. 

Do startu w klasie WRC2 zgłosiło się 28 załóg. Aktualnie liderują w niej pewnie Andreas Mikkelsen i Torstein Eriksen, którzy mają na koncie 51 punktów, jednak Norwegowie nie jadą w Rajdzie Chorwacji. Listę zgłoszeń w tej kategorii otwiera duet Lefebvre/Malfoy. Podobnie jak dwójki Rossel/Sarreaud i Camilli/de la Haye, rywalizować oni będą Citroenem C3 Rally2. Wśród nazwisk załóg takich jak Gryazin/Aleksandrov, Cais/Tesinsky, Huttunen/Lukka, Ingram/Drew widnieją dwa polskie duety - Kajetanowicz/Szczepaniak i Marczyk/Gospodarczyk. Dla Polaków będzie to pierwszy start w tym roku w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

ZOBACZ TEŻ: Załoga Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w sezonie 2022 wystartują w WRC2

Dodatkowo Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk rywalizować będą w klasie WRC2 Junior, która jest przeznaczona dla załóg, w których kierowca nie ma ukończonych 30 lat w momencie rozpoczęcia się zawodów. Zobaczymy w niej także wymienionych Caisa i Tesinskiego, ale także m.in. Lindholma i Hamalainena oraz Munstera i Loukę.

W kategorii WRC3 wystartuje 6 załóg, z czego 3 w klasie Junior. Na liście nie zabrakło aktualnych liderów, czyli duetu Pajari/Malkonen. Drugi start w Rajdowych Mistrzostwach Świata zaliczy także Kenijczyk McRae Kimathi.

Harmonogram Rajdu Chorwacji 2022 liczy 20 odcinków specjalnych. Wiele z nich powtarza się z zeszłorocznej rundy, więc załogi, które stanęły na starcie ubiegłorocznej edycji imprezy mają po części ułatwione zadanie. W czwartek (21.04), o godzinie 9:01 ruszy odcinek testowy "Okić". Rywalizacja rozpocznie się w piątkowy (22.04) poranek o 8:33, kiedy to wystartuje OS "Mali Lipovec - Grdanjci". Następnie załogi pojadą jeszcze na 3 próby sportowe, by zakończyć tego dnia pierwszą pętlę z dwóch. W sobotę organizator przygotował także 2 pętle po 4 "oesy". Ostatniego dnia, w niedzielę (24.04) załogi będą miały dwukrotnie do pokonania 2 odcinki specjalne, z czego ostatni, niewiele ponad 14-kilometrowy "Zagorska Sela - Kumrovec" będzie Power Stagem. Zwycięzcę trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata powinniśmy poznać około godziny 13:45.

Zapraszamy do polubienia fanpage MotoReporter na Facebooku oraz do śledzenia naszego Instagrama, aby być na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz